💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Vendi: Stadiumi Olimpik i Athinës “Spiros Louis” (Athinë).

Greqia kryeson tabelën e Grupit 3 të Ligës C këtë sezon dhe ka nevojë për disa pikë për të thyer bllokimin ndaj Sllovenisë pasi ndajnë të njëjtat pikë. Me ecurinë e pamposhtur dhe avantazhin në terren, nikoqiri ka shanse të mira për të marrë tre pikët e përballjes me Kosovën.

Greqia kundër Kosovës ballë për ballë (h2h)

Takimi i tyre i vetëm i dha Greqisë një fitore 1-2 në shtator 2024.

Parashikimi i Greqisë kundër Kosovës

Nuk ka dyshim se ndeshja po formohet të jetë një fitore me kohë të plotë në shtëpi. Greqia përfiton nga avantazhi i fushës në lojë, i cili do të jetë në favor të vendasve duke shënuar disa gola në nëntëdhjetë minutat.

Ethniki kishte shënuar 2 gola në ndeshjen e kundërt ndaj Kosovës. Kjo tregon mundësinë e një fletë rezultati të ngjashëm për hostin ose edhe më shumë. Kjo është arsyeja pse bakshishi për mbi 1,5 gola ndoshta i shërben qëllimit, nga zona e portës në ndeshje.

Greqia do të mirëpresë një fitore 2-0 në shtëpi ndaj Moldavisë në ndeshjen e fundit të UNL-së, me vetëm një humbje në shtatë ndeshjet e fundit në program. Ndërkohë, Kosova nuk ka fituar në shtatë ndeshjet e fundit, pas humbjes 1-0 në shtëpi ndaj Sllovenisë në ndeshjen e fundit.

Pa fitore në shtatë ndeshjet e fundit të kalendarit të tyre, Kosova nuk paraqet ndonjë kërcënim të madh për vendasit në përballje. Më tej, ekipi mysafir renditet në vendin e 116-të në renditjen e FIFA-s, ndërsa vendasit në vendin e 53-të, duke i dhënë një avantazh të lehtë moral.

Një fitore në shtëpi në kohë të plotë ka të ngjarë të jetë basti më i mirë i bastuesve në ndeshje. Bastorët mund të shkojnë gjithashtu me Greqinë duke fituar njërën nga pjesët e ndeshjes, pasi nikoqiri ka avantazhin në ndeshjen e kundërt në UNL këtë sezon.