💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

UEFA Europa League
Data: E enjte, 29 tetor 2024
Fillon në 17:55 MB / 18:55 CET
Vendndodhja: Ghelamco Arena (Gent).

Genti e nisi me disfatë fazën e grupeve të EL-së këtë sezon. Liberec ia çoi belgët tre pikët me rezultatin 1-0 në tabelë. Buffalos do të ketë tre humbje radhazi pas humbjes 1-2 në shtëpi ndaj Genkut në Jupiler Pro League.

Fitorja 2-0 e EL-së në shtëpi ndaj Crvena Zvezdës në raundin e parë ndihmoi Hoffenheim-in të rikthehej në formë pas dy humbjeve radhazi. Skuadra do ta bëjë vizitën pas barazimit 1-1 kundër Bremenit në kohën e fundit në kalendarin e Bundesligës gjermane.

Gent vs Hoffenheim ballë për ballë (h2 orë)

Skuadrat nuk janë takuar më parë kohët e fundit.

Parashikimi Gent vs Hoffenheim

Humbja ndaj Dynamo Kyiv në Champions League e futi Gentin në Europa League këtë sezon. Por vendasit nuk e kanë ndryshuar formën jashtë ligës vendase, pasi e nisën sezonin e EL-së me portën e pastër.

Me vetëm një fitore në shtatë takimet e fundit në kalendarin e përgjithshëm, vendasit nuk përbëjnë rrezik të madh për mysafirët në ndeshjen e radhës. Për më tepër, Hoffenheim duhet të ngrohet me vetëm tre humbje në dhjetë ndeshjet e fundit në të gjitha garat kryesore në kalendarin e tyre.

Hoffenheim është i pamposhtur në dy ndeshjet e fundit në formë të mirë dhe do të vizitojë pas një fitoreje në grup në shtëpi ndaj Crvena Zvezda. Me një formë të mirë gjatë rrugës, Die Kraichgauer do të jetë favorit për të pasur më shumë ndikim në lojë sesa nikoqirët.

Bazuar në këto statistika, mund të presim një lojë të ngadaltë në mes; ndoshta nën 3 gola në nëntëdhjetë minuta. Prandaj, bakshishi nën 3,5 gola është ndoshta basti më i mirë për lojtarët. Për më tepër, këshilla për Hoffenheim për të fituar një nga dy pjesët e lojës do të jetë gjithashtu e dobishme për të gjeneruar kthime të mira.