Parashikimi i Estonisë kundër Maqedonisë së Veriut, këshilla dhe parashikimi për bastet

💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Liga Kombëtare e UEFA-s
Data: E diel, 11 tetor 2024
Fillon në orën 17:00 MB / 18:00 CET
Vendndodhja: A. Le Coq Arena (Tallin).

Estonia ka të ngjarë të shkojë drejt humbjes së tretë radhazi në ndeshjen e UNL këtë sezon derisa të mund të nxjerrë diçka të re nga kapela e saj për të rrëzuar liderët e tabelës.

Mikpritësit janë pa fitore në njëmbëdhjetë ndeshjet e fundit në të gjitha ndeshjet kryesore të programit të tyre, pas humbjes 1-3 në shtëpi ndaj Lituanisë në një miqësore ndërkombëtare herën e fundit.

Maqedonia e Veriut kryesoi grupin 2 të Ligës B këtë sezon pas një fitore dhe një barazim. Ata do të vizitojnë pas barazimit 1-1 në rrugë me Gjeorgjinë herën e fundit në UNL.

Estonia kundër Maqedonisë së Veriut ballë për ballë (h2 orë)

• Vizitori është i pamposhtur në të gjitha ndeshjet që ka luajtur që nga viti 2004.
  • Takimi i mëparshëm në vitin 2007 rezultoi në barazim 1-1.
  • Të dyja skuadrat kanë shënuar në dy nga tre ndeshjet e fundit.

Parashikimi i Estonisë kundër Maqedonisë së Veriut

Estonia nuk ka gjasa të shënojë një gol në nëntëdhjetë minuta, pavarësisht se ka avantazhin në terren për shkak të paraqitjeve të saj të fundit në ndeshjet e UNL. Sulmet e tyre janë të dobëta dhe sulmuesit e kanë të vështirë të gjejnë pjesën e pasme të rrjetës, kështu që një jo-BTTS do të funksionojë mirë për bastorët me koeficient 1,50.

Për më tepër, Maqedonia ka shënuar mesatarisht 1,5 gola në UNL këtë sezon dhe mund të presim më shumë nga mysafirët pasi ata përballen me një ekip më të dobët. Mbrojtja e skuadrës mysafire ka qenë e lëkundur gjatë rrugës, por mikpritësi nuk ka bërë asgjë për këtë.

Prandaj, bakshishi mbi 1,5 gola ndoshta do të shërbejë si një opsion i përshtatshëm për bastorët. Një tjetër bast për t'u mbajtur nën sy është një fitore me kohë të plotë jashtë fushe, e cila mbështetet nga forma e Maqedonisë në turne. Bastorët gjithashtu mund t'i udhëheqin vizitorët duke fituar njërën nga gjysmat e ndeshjes.