💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Europa – UEFA Nations League
Data: E mërkurë, 14 tetor 2024
Fillon në orën 19:45 MB / 20:45 CET
Vendndodhja: A. Le Coq Arena (Tallin).

Estonia është skuadra e vetme në Grupin 2 të Ligës C pa fitore në formën e saj pas tre ndeshjeve. Ata janë në fund të tabelës me vetëm një pikë nga barazimi 3-3 në shtëpi ndaj Maqedonisë së Veriut në ndeshjen e tyre të mëparshme UNL.

Përballja me Armeninë sigurisht që do të jetë një detyrë e vështirë për vendasit, pavarësisht avantazhit në fushë. Kolektivi e rriti epërsinë e tij ndaj mikpritësit në tre pikë me një barazim 2-2 në shtëpi kundër Gjeorgjisë herën e fundit në shfaqje.

Estonia-Armenia ballë për ballë (h2 orë)

• Pritësi regjistroi dy nga tre fitoret gjithsej.
  • Ndeshja e mëparshme solli një fitore 2-0 në shtëpi për Armeninë.
  • Dy nga pesë ndeshjet në total përfunduan me barazim.
  • Blutë nuk kanë shënuar gol në dy ndeshjet e fundit.
  • Të dyja skuadrat shënuan vetëm në një nga pesë takimet e tyre.

Parashikimi i Estonisë kundër Armenisë

Estonia është pa fitore në dhjetë ndeshjet e fundit në të gjitha garat kryesore të kalendarit. Dhe në kalendarin e UNL-së ata kanë deri tani vetëm një pikë që i bën ata të zbatueshëm për humbjen në Talin.

Duke krahasuar ecurinë e zymtë të mikpritësve, dy ndeshjet e fundit pa humbje do të jenë një pushim për Armeninë që të përgatitet për të vizituar A. Le Coq Arena në mesjavë. Kjo i jep skuadrës mysafire një avantazh të vogël, së bashku me vlerësimin e FIFA-s mes dy palëve.

Skuadra është shtatë pikë përpara vendasve në renditje, në pozitën e 101-të. Prandaj, basti pa barazim në Armeni ka të ngjarë të jetë basti më i mirë për lojtarët.

Gjithashtu, në ndeshjen e kundërt, Joaquín Caparrós dhe sulmet e tij fituan një fitore 2-0 në shtëpi ndaj Estonisë. Bazuar në atë rezultat të fundit, duket e mundur që Armenia të fitojë në të dyja pjesët, pasi në ndeshjen e radhës pritet një tjetër gol i pastër.