💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Holandë – Eredivisie
Data: E shtunë, 16 janar 2024
Fillon në orën 15:30 MB / 16:30 CET
Vendndodhja: Nga Oude Meerdijk (Emmen).

FC Emmen kalon një tjetër ndeshje në Eredivisie pa fitore këtë sezon. Mikpritësit janë në një seri humbjesh prej tre ndeshjesh këtë sezon pas humbjes 4-0 jashtë fushe ndaj Heracles për herë të fundit në programin e tyre. Ata janë thes i goditjes për pjesën tjetër të skuadrave të këtij sezoni në ligë.

Vitesse dëshiron të arrijë majën këtë sezon. Ata kishin 35 pikë në vendin e tretë duke barazuar dy skuadrat mbi ta. Vizitorët duhet të ngrohen me një seri fitoresh prej dy ndeshjesh, duke përfshirë një fitore 1-0 në shtëpi ndaj Utrecht-it në ndeshjen e mëparshme.

Ballë për ballë Emmen vs Vitesse (h2h)

• Tre nga pesë ndeshjet e tyre të fundit përfunduan në barazim.
  • Vizitori regjistron dy nga tri fitoret e fundit në përgjithësi.
  • Të dyja skuadrat kanë shënuar në të gjitha, përveç njërit nga pesë ndeshjet e tyre.
  • Ndeshja e mëparshme solli një fitore 3-1 në shtëpi për Vitesse.
  • Vetëm një herë që nga viti 2018 një skuadër mysafire ka fituar fitore.
  • Skuadrat kanë shënuar mesatarisht 2,9 gola që nga viti 2018.

Parashikimi Emmen vs Vitesse

Loja po kthehet në një aferë me rezultate të larta në nëntëdhjetë minuta. Nikoqirët kanë shënuar mesatarisht një gol për lojë deri më tani këtë sezon në 16 përpjekjet e tyre. Por ata nuk janë treguar dorështrënguar me pësimin, pasi kanë shënuar 41 gola në të njëjtën periudhë.

Për një skuadër që ka shënuar 27 gola në 16 ndeshje këtë sezon, shtesa mesatare e nikoqirëve është një shënim i mirëpritur për të hequr tre pikët. Pra, sugjerimi mbi 2,5 gola ka të ngjarë të jetë i dobishëm në departamentin e golave ​​të ndeshjeve.

Emmen nuk ka fituar ende asnjë nga ndeshjet e tyre në ligë këtë sezon, dhe ky trend nuk duket se do të ndryshojë së shpejti. Vitesse janë në formë të mirë me një fitore të dyfishtë. Prandaj, një fitore jashtë orarit me kohë të plotë ka të ngjarë të jetë basti më i mirë për lojtarët.