Elche – Celta Vigo Parashikime dhe Këshilla

⚽ Parashikimet Elche – Celta Vigo

Elche – Celta Vigo Këshilla dhe shanse. 6 nëntor, ora 21:9 SPANJË: LaLiga – raundi i XNUMX-të.

E mëparshme Elche – Celta Vigo

• Elche hyn në këtë raund në mesin e një grushti klubesh që kanë fituar 50% mbresëlënëse të ndeshjeve të tyre në La Liga (LL) si humbës (3, barazimi, barazimi, barazimi 1), ndërsa ruan një rekord të përsosur prej tre fitoresh në ndeshjen e parë. kudo. Tre fitoret e tij u shoqëruan gjithashtu nga drejtuesit e HT.
  • Megjithatë, ndeshjet e tyre në shtëpi LL ishin me të vërtetë një 'përrallë e dy pjesëve'. Ata kanë mbajtur një portë të pastër në pjesën e parë (dy porta të pastra) në të tre ndeshjet në shtëpi të LL, por një total 0-4 në pjesën e dytë kërcënon të anulojë çdo fillim pozitiv.
  • Celta de Vigo ka dështuar të fitojë asnjë nga shtatë ndeshjet e saj LL si favorit jashtë vendit që nga fillimi i 2019/20 (B3, L4). Duke mos fituar jashtë shtëpisë ndaj asnjë kundërshtari që nga fillimi i korrikut (D4, L3), skuadra nuk e ndihmoi kauzën e tyre duke regjistruar maksimumi një gol në secilën prej këtyre shtatë udhëtimeve jashtë.
  • Kohët e fundit, megjithatë, problemet e shënimit kanë qenë edhe më serioze. Gjithsej vetëm dy gola në pesë ndeshjet e tyre të fundit LL në të gjitha stadiumet, të dyja në pjesën e dytë, i ka lënë ata të përjashtuar në tre nga katër humbjet e tyre këtë sezon, dhe ato tre humbje përfshijnë një deficit të HT.
  • Lojtarët për t'u parë: Në fillim të këtij raundi, Josan de Elche ishte një nga gjashtë lojtarët që shënoi golin e parë të skuadrës së tij në ndeshjet e radhës 2024/21 LL.
  • Santi Mina i Celta është lojtari i fundit që shënon për klubin gjatë një humbjeje në ligë. Interesante, gjysma e gjashtë ndeshjeve të tyre të fundit jashtë në LL kanë parë që skuadra e tyre të pësojë një humbje 2-1.
  • Statistikë e nxehtë: Rezultati HT është përsëritur në bilbilin e fundit në pesë ndeshjet e fundit LL të secilit ekip.
Head-up games: ELCHE – CELTA VIGO
03.03.15 LL vigo keltike Elche 1: 1
26.09.14 LL Elche vigo keltike 0: 1
01.03.14 LL Elche vigo keltike 1: 0
29.09.13 LL vigo keltike Elche 0: 1
19.02.12 LL2 Elche vigo keltike 0: 2

SPANJË: LaLiga – raundi i parë