💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Europa – Kualifikimet e Champions League
Data: E mërkurë, 26 gusht 2024
Fillon në orën 19:00 MB / 20:00 CET
Vendndodhja: Kompleksi Sportiv Rajonal Brestskiy (Brest).

Skuadrës vendase iu desh të punonte shumë për të kaluar në raundin e dytë. Në ndeshjen e tyre të parë, Astana, kampione e Kazakistanit, jep një frikë të vërtetë. Por skuadra bjelloruse fitoi ndeshjen me rezultatin 6-3. Edhe pse e fituan atë ndeshje, mbrojtja hoqi dorë nga shumë raste idiote dhe pati fatin që kundërshtari nuk goditi.

Maroon Whites e kishin të lehtë në raundin e tyre paraprak. Ata duhej të luanin jashtë vendit kundër kampionëve të Uellsit, Connah's Quay Nomads. Ata morën epërsinë në atë lojë dhe shënuan një të dytë në 65º minutë për të fituar ndeshjen 0-2. Por bjellorusët nuk duhet të merren lehtë, veçanërisht në aspektin e fuqisë sulmuese.

Dinamo Brest vs FK Sarajevo: kokë më kokë (h2h)

• Kjo do të jetë përballja e parë e drejtpërdrejtë mes dy skuadrave.

Dinamo Brest vs FK Sarajevo: Parashikimi

Klubi boshnjak aktualisht është në një seri fitoresh në të gjitha garat. Asnjëherë nuk kanë pasur sfidë në garat kombëtare, qoftë edhe jashtë shtëpisë. Nga ana tjetër vendasit kanë pësuar një sërë humbjesh në kampionatin bjellorus. Pra janë nën presion edhe pse luajnë në shtëpi. Por mund të presim një festival golash për mënyrën se si luajti ndaj Astanës.

Për Maroons, kjo është ndeshja e dytë jashtë fushe e fushatës së tyre evropiane. Në varësi të performancës së tyre në ndeshjen e parë, ka mundësi që ta marrin edhe këtë. Shumica e luftimeve të tij në rrugë kanë qenë barazime në javët e fundit. Kështu që vë bast se ndeshja është barazim pas nëntëdhjetë minutash dhe gola në të dy skajet e fushës.

Dinamo Brest vs FK Sarajevo: këshilla bastesh

• Të dyja skuadrat shënojnë @ 1,83 (5/6).
  • Çifti për të barazuar @ 3,60 (5/13).

Po kërkoni më shumë lojëra? lexoni gjithçka Parashikimet e Ligës së Kampionëve këtu ose shkoni në faqen tonë kryesore Faqja e këshillave të futbollit.

🔥Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.