💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Holandë – Eerste Divisie
Data: E hënë, 12 tetor 2024
Fillon në orën 19:00 MB / 20:00 CET
Vendndodhja: De Vliert ('s-Hertogenbosch).

Mungesa e koherencës e ka tërhequr zvarrë FC Den Bosch poshtë tabelës këtë sezon. Kjo është evidente nga tre humbjet e tyre në pesë ndeshjet e fundit të ligës. Takimi i mëparshëm ishte në rrugë dhe ata humbën nga Telstar me rezultat 6-1.

Helmond Sport ka vetëm një fitore në gjashtë ndeshjet e tyre të fushatës deri më tani këtë sezon. Ata janë në fund të tabelës këtë sezon në Eerste Divisie. Kattenmeppers do ta bëjë vizitën pasi humbi 1-5 në shtëpi ndaj kampionëve si Cambuur në orarin e ligës.

FC Den Bosch - Helmond Sport kokë më kokë (h2 orë)

• Dy nga tre ndeshjet e fundit përfunduan me barazim.
  • Të dyja skuadrat kanë shënuar vetëm në dy nga pesë takimet e fundit.
  • Ndeshja e mëparshme rezultoi në barazim pa gola.
  • Pritësi ka regjistruar shtatë nga dhjetë fitoret e fundit në përgjithësi.
  • Vizitori nuk ka fituar në shtatë vizitat e fundit.

Parashikimi FC Den Bosch vs Helmond Sport

Nuk ka dyshim se ndeshja po formohet të jetë një çështje me rezultate të larta pasi Den Bosch i vendit të katërt përshëndet ekipin në fund të tabelës. Përveç kësaj, të luajturit në shtëpi është pika e fortë e Dragoit Bardhë-Blu.

Mbi 2,5 gola bakshishi ka të ngjarë të jetë basti më i mirë për lojtarët duke pasur parasysh mundësinë e lartpërmendur për një lojë golashënuesi në De Vliert. Së bashku me këtë, fitorja në shtëpi duket të jetë gjithashtu një rezultat i mundshëm në nëntëdhjetë minuta.

Për të qenë në anën e sigurt, bast pa barazim në FC Den Bosch me koeficient 1,44 është ndoshta një opsion i përshtatshëm. Përplasja sugjeron gjithashtu mundësinë që nikoqiri të fitojë një nga dy pjesët e ndeshjes. Duke marrë parasysh performancën e dobët të ekipit vizitor në përgjithësi, sugjerimi duket se ka të ngjarë të sjellë fitime të mira për lojtarët.