Chelsea vs Sheffield United Këshilla, Parashikime, Shanse

logotipo

Chelsea hyn në raundin e tetë të Premierligës në vendin e shtatë në divizion dhe katër pikë nga vendi i parë. Nga ana tjetër, Sheffield United është i dyti në tabelë. Blades fituan vetëm një pikë nga 21 të mundshme. Ata janë një nga tre skuadrat që nuk e fitojnë Premier League këtë sezon.

Skuadra e Frank Lampard është në një seri prej pesë ndeshjesh pa humbje në ligë. Ata po vijnë nga një fitore 3-0 ndaj Burnleyt fundjavën e kaluar. Blutë kanë shfrytëzuar maksimalisht duke luajtur kundër skuadrave më të këqija në Premier League. Lampard do të shpresojë që skuadra e tij të marrë tre pikë të tjera të mëdha kundër një klubi të ligës.

Sezoni i dytë i Sheffield United në ligë nuk shkoi mirë. Blades ishin të shkëlqyer në mbrojtje në 2019-20 dhe shënuan gola në kohën e duhur për të fituar pikë. Megjithatë, këtë sezon, mbrojtja nuk ka qenë aq e fortë dhe golat në kohë janë avulluar. Sheffield United ka shënuar më pak gola së bashku në ligë, me vetëm tre nga shtatë ndeshje.

Sheffield United mori katër pikë nga gjashtë sezonin e kaluar kundër Blues. Ata shkëlqyen kundër Chelseat, por këtë herë ata duhet të luftojnë. A do të jetë në gjendje Chelsea të vazhdojë serinë e tyre të pamposhtur?

Shanset e basteve Chelsea vs Sheffield United

Chelsea ka marrë 12 nga 21 pikë këtë sezon në kampionat. Megjithatë, shtëpia nuk ka qenë zemra e Chelseat. Në Stamford Bridge u shtuan vetëm katër pikë nga nëntë. Një fitore 4-0 në Crystal Palace u ndërthur midis një humbjeje 2-0 ndaj Liverpool-it dhe një barazimi 3-3 në Southampton.

Blutë kanë shënuar shtatë herë dhe kanë pësuar pesë në shtëpi këtë sezon. Skuadra e Lampard jo vetëm që fitoi ligën fundjavën e kaluar, ata gjithashtu pretenduan një fitore mbresëlënëse në Champions League kundër Rennes në mesjavë. Timo Werner shënoi dy herë nga pika e bardhë dhe Tammy Abraham shënoi në pjesën e dytë.

Tre ndeshjet jashtë fushe të Sheffield United në sezonin 2024-21 në ligë përfunduan me humbje. Ata shënuan vetëm dy gola si mysafirë dhe lejuan pesë gola. Sheffield United pësoi humbje nga Aston Villa, Arsenal dhe Liverpool në udhëtimet e tyre.

Ndeshja Chelsea - Sheffield United e luajtur në Stamford Bridge në 2019-20 përfundoi 2-2. Mbrojtja jokonsistente e Chelseat doli në pah në atë lojë. Pasi kaloi në pushim me epërsinë 2-0 falë golave ​​të Tammy Abraham, Sheffield United shënoi dy herë në pjesën e dytë falë Callum Robinson dhe një autogol nga Kourt Zouma.

Lajmet e ekipit Chelsea - Sheffield United

Lampard kishte vetëm tre probleme dëmtimi në Stamford Bridge përpara ndeshjes së 8-të. Kai Havertz aktualisht është jashtë fushës pasi rezultoi pozitiv për COVID-19. Havertz ende nuk ka filluar të luajë për Chelsean. Pjesa e parë e sezonit ishte një luftë për të.

Sulmuesi Christian Pulisic mund të bashkohet me Havertz në stol. Është një pyetje për lojën. Amerikani ka një problem të vogël me kërpudhat që ka të ngjarë ta mbajë jashtë fushës deri pas pushimit ndërkombëtar. Mesfushori Billy Gilmour mbetet jashtë fushës për shkak të një dëmtimi në gju.

Menaxheri i Sheffield United, Chris Wilder ka katër lojtarë në listën e tij me aftësi të kufizuara dhe të suspenduar. Lys Mousset aktualisht është jashtë fushës për shkak të një problemi në kyçin e këmbës. Mousset mungoi në pjesën më të madhe të sezonit. Mbrojtësi Ethan Ampadu është përjashtuar pasi është në pronësi të Chelsea. Mbrojtësi uellsian ka luajtur mirë deri më tani dhe do të mungojë për ekipin në vështirësi.

Jack O'Connell është jashtë për shkak të një dëmtimi në gju dhe John Fleck nuk ka gjasa të luajë. Lëndimi i tij në pjesën e poshtme të shpinës ka të ngjarë ta mbajë jashtë deri në fund të nëntorit. Sheffield United shënoi vetëm tre gola, me Sander Berge, Billy Sharp dhe David McGoldrick që shënuan ato gola. Pavarësisht se pagoi para të mëdha për Rhian Brewster, Wilder luajti me të vetëm mesatarisht, 56,7 minuta për lojë. Nëse doni që unë të shënoj gola, duhet të luani më shumë.

Parashikimi i Chelsea kundër Sheffield United

Chelsea fiton XNUMX – BALTO TANI

Mbrojtja e Chelseat nuk është një nga më të mirat në ligë. Ai pranoi nëntë gola në ligë. Chelsea pranon 1,3 gola për ndeshje në divizion. Në 12 ndeshje në të gjitha garat, Chelsea ka mbajtur shtatë portën e paprekur. Ata patën tri fitore radhazi dhe dy fitore radhazi me zero. Blutë po luajnë më mirë në mbrojtje. Sheffield United ka shënuar vetëm tre gola në shtatë ndeshje të ligës. Ata nuk do të thyejnë mbrojtjen e Chelseat.

Timo Werner të shënojë në çdo kohë - BALTO TANI

Werner shënoi shtatë gola në të gjitha garat dhe shënoi dy në mesjavë kundër Rennes. Megjithatë, ai shënoi vetëm tre gola në shtatë ndeshje në Premier League. Werner shënoi kundër Burnleyt fundjavën e kaluar dhe hyn në lojë me katër gola në tre ndeshjet e tij të fundit në të gjitha garat. Werner është penallti i ri i Chelseat. Tre nga golat e tij në të gjitha garat kanë ardhur nga pika në Ligën e Kampionëve.

Më shumë se 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Nuk ka gjasa që Sheffield United të shënojë gol kundër Chelseat. Por kjo nuk do të thotë se ndeshja e së shtunës përfundon me më pak se 2,5 gola të shënuar. Chelsea duhet të jetë në gjendje të shënojë më shumë se 2,5 gola i vetëm. Në mesjavë kaluan tre gola për Rennes. Tetë nga 12 ndeshjet e Chelseat në të gjitha garat kanë përfunduar me mbi 2,5 gola të shënuar këtë sezon. Blutë nuk duhet të kenë asnjë problem të mposhtin Sheffield United siç bënë sezonin e kaluar kur Blades morën katër pikë nga gjashtë.

Sa i keq ishte Sheffield United në 2024-21? Ata kanë një pikë aktuale në krahasim me një objektiv total të pritur prej 7,04. Për më tepër, ai shënoi vetëm tre gola në shtatë ndeshje të ligës me një total të golave ​​të pritur prej 7,23. Ata kanë qenë shumë të dobët dhe pa performancë dhe kjo nuk ka gjasa të ndryshojë këtë fundjavë në Stamford Bridge.

Chelsea duhet të marrë tre pikë me më shumë se 2,5 gola në lojë. Me takimin mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt, blutë mund të ngjiten në tabelë dhe të afrohen në krye të renditjes.

Ofertat e bastevebërësit Chelsea vs Sheffield United

Logoja e LSbet

LSBet – Mbështetja e futbollit!

– Për t'u kualifikuar për këtë promovim, pjesëmarrësi duhet të bëjë një depozitë deri në 20 EUR dhe të vendosë një bast të vetëm para ndeshjes me koeficient jo më të vogël se 1,80 në lojën e specifikuar. Bastet e vendosura në short nuk kualifikohen për këtë promovim. – shuma e bastit pa pagesë është e barabartë me 30% të shumës së bastit kualifikues deri në 200 EUR – bonusi i ringarkimit do të shtohet si një bast falas – basti falas duhet të kërkohet nëpërmjet bisedës live ose duke dërguar email në mbështetjen @ lsbet. com – oferta nuk vlen për depozitën e parë të bërë nga një lojtar i ri – zbatohen kushtet e përgjithshme të bonusit dhe kushtet e përgjithshme (- kushtet e plota të këtij promovimi mund të gjenden në faqen e internetit, përmes lidhjes: https : / / www.lsbetmirror .com/info/0611tops)

Kërkesa për ofertë Logoja e Sportsbet.io

Täglicher Preis Boost

Sei dabei und sichere dir Top-Quoten e super Angebote. T&C 18+

Kërkesa për ofertë Logoja e Bet365

ofertë për karrierë

Mbështetni një fitues me 4/1 ose më mirë dhe merrni një bast pa rrezik në garën tjetër të drejtpërdrejtë të ITV-së (deri në 50 £) në bet365. Oferta vlen për bastin e parë individual të vendosur. Ai zbatohet vetëm për tregjet me shanse fikse fitimi në çdo drejtim dhe për tregjet me kushte më të mira vendosjeje. Zbatohen kufizimet dhe kushtet e basteve. Vetëm klientët e rinj dhe të kualifikuar.