Këshilla, Parashikime, Shanse Brighton vs Burnley

logotipo

Ndeshja e XNUMX e Premier League fillon të premten mbrëma me një barazim masiv gjashtë pikësh midis Brighton dhe Burnley. Të dy klubet janë jashtë formës dhe kanë nevojë të dëshpëruar për fitore këtë fundjavë para pushimit ndërkombëtar.

Burnley i Sean Dyche është në fund të Premierligës me vetëm një pikë nga 18 të mundshme. Edhe me një ndeshje më pak, Burnley është aq i keq sa nuk ka gjasa ta kthejë lojën e tyre shtesë në tre pikë. Burnley ka shënuar më pak gola në Premier League me tre.

Brighton është mbi ujë, por jo shumë. Skuadra e Graham Potter shënoi pesë pikë nga 21 e mundshme dhe është dy pikë përpara West Brom, i cili ndodhet në vendin e 18-të. Fundi i tabelës së Premier League është i tmerrshëm. Pas shtatë ndeshjeve të ligës, vetëm shtatë pikë ndajnë Burnley, në fund, nga West Ham, i 14-ti.

Gaviotas morën katër pikë nga gjashtë të mundshme sezonin e kaluar kundër Burnley. Pavarësisht se hynë në lojë me dy pikë nga nëntë ofertat e tyre të fundit, ata kanë një histori të fundit në Premier League. Në gjashtë takimet e Premierligës mes këtyre klubeve nga viti 2017-18, tre nga ndeshjet përfunduan me barazim. A është ndeshja e së premtes mbrëma në Amex Stadium e destinuar për një tjetër barazim?

Shanset e basteve Brighton vs Burnley

Sa e keqe ka qenë Burnley në 2024-21? Clarets shënuan një pikë nga 18 të mundshme. Ata kanë një vlerësim të pritshëm të pikëve prej 6,65, që tregon se sa jashtë ritmit janë. Ndërkohë, mbrojtja solide e Burnley-t hoqi dorë 12 herë. Totali i golave ​​të pritshëm të lejuar është 6,41. Si pikët e pritura ashtu edhe golat e pritshëm të lejuara në krahasim me shifrat aktuale tregojnë se sa keq ka qenë skuadra deri në këtë pikë.

Sipas librave kryesorë të sportit, Dyche është favoriti i katërt për të qenë trajneri i ardhshëm i shkarkuar në Premier League. Libërbërësit më të mirë ofrojnë shanse 10/1. Pika e vetme e Burnley këtë sezon erdhi nga Turf Moor. Ajo barazim ishte kundër West Brom në Hawthorns në një barazim zero-zero. Të tre golat e shënuar nga Burnley erdhën nga shtëpia.

Forma e Brighton në shtëpi ka qenë po aq e tmerrshme sa edhe ndeshja e Burnley-t jashtë saj. Las Gaviotas mori vetëm një pikë nga nëntë në Amex Stadium. Kjo barazim erdhi kundër West Brom në një finale 1-1. Las Gaviotas ka -3 gola diferencë, me shtatë gola të lejuar dhe katër të shënuar.

Ndeshja e sezonit të kaluar në Amex Stadium përfundoi 1-1 midis Brighton dhe Burnley. Neal Maupay i Brighton hapi rezultatin në minutën e 51-të, por pësoi një gol në minutën e 90-të me mirësjellje të Jeff Hendricks.

Lajmet e ekipit Brighton-Burnley

Potter ka gjashtë lojtarë të lënduar në Amex Stadium. Ali Jahanbaksh dhe Florin Andone janë jashtë loje për shkak të lëndimit. Edhe Lewis Dunk është jashtë loje për shkak të suspendimit me karton të kuq. Ai nuk do të kthehet para pushimit ndërkombëtar në nëntor.

Lojtarët e Brighton, José Izquierdo, Christian Walton dhe Solomon March janë tre dyshimet për ndeshjen për shkak të lëndimeve të ndryshme. Anësori Tariq Lamptey po rikuperohet nga një problem me kofshën. Ai ka të ngjarë të jetë pjesë e skuadrës për vizitën në Burnley.

Dyshimet rrethojnë sulmuesin e Brighton, Neal Maupay, sulmuesin e tyre më të rëndësishëm. Sipas The Athletic, Maupay nuk luajti në humbjen 2-1 të Brighton ndaj Tottenham Hotspur fundjavën e kaluar pas një sherri me një shok skuadre në dhomën e zhveshjes. Lufta me një shok skuadre erdhi pas barazimit 1-1 të Brighton me West Brom. Potter fillimisht tha se rënia e Maupay ishte për shkak të taktikave.

Dyche është pa Jack Cork dhe Ben Mee. Dyshja po rikuperohen nga lëndimet e tyre përkatëse dhe nuk do të jenë të disponueshëm deri në fund të këtij muaji. Dyche mund të ketë në skuadër treshen e Phillip Bardsley, Erik Pieters dhe Johann Berg Gudmundsson.

Parashikimi i Brighton kundër Burnley

Rezultati përfundimtar: Barazimi – BALTO TANI

Tre nga gjashtë ndeshjet e fundit të Premier Ligës ndërmjet Brighton dhe Burnley kanë përfunduar në barazim me kohë të plotë. Dy nga ato tre ndeshje u zhvilluan në stadiumin Amex. Ndeshja e sezonit të kaluar përfundoi 1-1 në minutën e 90-të kur Burnley barazoi vonë për të siguruar një pikë. Brighton ka barazuar dy nga shtatë ndeshjet e ligës këtë sezon.

Rezultati i saktë: 1-1 – BOT TANI

Dy ndeshjet e Brighton në Premier League këtë sezon kanë përfunduar 1-1. Është një shënues i përsëritshëm këtë fundjavë ndërsa Burnley goditi bregdetin jugor. Ndeshja e sezonit të kaluar në Amex Stadium përfundoi 1-1. Me të dyja skuadrat që po luftojnë për të shënuar gola, ato pritet të mungojnë për 90 minuta të premten mbrëma. Presioni është i madh te të dyja skuadrat, veçanërisht me një ndeshje me gjashtë pikë. Asnjëra palë nuk do të dëshirojë të humbasë nga tjetra dhe do të bëjë mjaftueshëm për të thyer barazimin.

Nën 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Katër nga gjashtë ndeshjet e fundit të ligës ndërmjet Brighton dhe Burnley kanë përfunduar me nën 2,5 gola të shënuar. Asnjëra skuadër nuk është shumë e mirë në sulm, ndaj prisni që ata të luftojnë për të shënuar gola. Vendimi i Potter për Maupay mund të luajë një rol të madh në ndeshjen e së premtes mbrëma. Francezi është një person kompleks kur bëhet fjalë për futbollin anglez. Mund të jetë i djegshëm, por kjo është pjesë e asaj që e bën atë kaq të shkëlqyeshëm.

Maupay kryeson Brighton me katër gola. Ai ka një shifër prej 3,17 goditje për 90 minuta dhe 4,35 gola të pritur. Nëse Brighton do të qëndrojë aktiv këtë sezon, ata kanë nevojë për Maupay në skuadër çdo javë. Me rekordin e mbrojtjes të Burnley-t kaq të dobët këtë sezon, 12 gola të pësuar, Maupay mund të përfitojë nga Clarets.

Jo vetëm që Burnley po lufton në fushë, por problemet vazhdojnë të shfaqen në sallën e këshillit. Klubi mund të merret nga një pronar i ri egjiptian, raportuan mediat të mërkurën. Ngurrimi i bordit aktual për të investuar në dritaret e fundit të transferimeve është treguar në fushë këtë sezon.

Brighton është ekipi më i mirë, por ata janë në gjendje të tmerrshme, ashtu si edhe Burnley. Këto skuadra pritet të bashkohen për një barazim të premten mbrëma në një lojë të mërzitshme në bregdetin jugor.

Ofertat e basteve Brighton vs Burnley

Logoja e Sportsbet.io

Täglicher Preis Boost

Sei dabei und sichere dir Top-Quoten e super Angebote. T&C 18+

Kërkesa për ofertë Logoja e Bet365

ofertë për karrierë

Mbështetni një fitues me 4/1 ose më mirë dhe merrni një bast pa rrezik në garën tjetër të drejtpërdrejtë të ITV-së (deri në 50 £) në bet365. Oferta vlen për bastin e parë individual të vendosur. Ai zbatohet vetëm për tregjet me shanse fikse fitimi në çdo drejtim dhe për tregjet me kushte më të mira vendosjeje. Zbatohen kufizimet dhe kushtet e basteve. Vetëm klientët e rinj dhe të kualifikuar.