Benfica x Vilafranquense: Shihni se ku mund të shikoni Kupën e Portugalisë LIVE

Benfica përballet me Vilafranquense në atë Të dielën (13) në ora 17:30 (koha e Brazilit), në Stadiumi Luz në Lisbonë, për raundin e 4-të të Kupa e Portugalisë. Ndeshja do të transmetohet nga SPORTTV në Portugali në orën 20:30.

Rivalët e Benfikës janë Vilafranquense këtë të diel, më 13 dhjetor, në ndeshjen për fazën e 2024-të të Kupës së Portugalisë në edicionin 2024/XNUMX.

Në Kupën e Portugalisë, Benfica pati privilegjin e një debutimi të vonë të ofruar për ekipet nga divizioni elitar. Ajo hapi pjesëmarrjen në fazën e tretë. Ai u përball, jashtë fushës së tij, me Paredesin e vogël. Ai konfirmoi favorizimin e tij, por me një fitore të ngushtë 1-0.Samaris shënoi në minutën e 26-të të fazës së parë. Shumë nën pritshmëritë e krijuara nga investimet e mëdha të bëra nga klubi në nënshkrime.

Ky ka qenë standardi për skuadrën e Lisbonës këtë sezon. Vazhdoni të zhvilloni një fushatë të përbashkët, brenda standardeve. Pak më herët se sa pritej. Të enjten, më 10 dhjetor, ata barazuan, 2-2, me Standard Liege, në Belgjikë. Ai arriti të kualifikohej në turin e dytë, por vetëm si i dyti në grupin D. Ai kishte 12 pikë (tre fitore dhe tre barazime). Dy më pak se Rangers e Skocisë, tjetri i klasifikuar.

Edhe në kampionatin portugez nuk ka ecurinë apo rezultatet e pritura. Me 21 pikë (shtatë fitore dhe dy humbje) renditet e dyta në tabelë. Është dy pikë poshtë Sportingut. Si kryesorë, ata luajtën 15 pikë dhe fituan 12 (katër fitore dhe një humbje) duke shënuar 11 gola dhe pësuar gjashtë.

Benfica x Vilafranquense: ku të shihni, orarin, orarin dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minute në kohë reale.

BENFICA ËSHTË NJERË: Helton, Gilberto, Otamendi, Jardel, Nuno Tavares, Gabriel, Pizzi, Pedrinho, Rafa, Gonçalo Ramos dhe Seferovic-