Benfica x Lech Poznan LIVE: Shihni se ku mund të shikoni Liga NOS LIVE

Benfica do të përballet me Lech Poznan në atë Të enjten (03) në orën 17:XNUMX (koha e Brazilit), në Stadiumi Ibrox në Glasgow – Skoci, Duel për turin e katërt të fazës së grupeve Europa League 2024-21. Ndeshja do të transmetohet në ESPN Brazil; SIC dhe SPORTTV në Portugali në orën 21:00.

Rangers mirëpret Benfikën në Ibrox në një betejë të liderëve të grupit.

Teksa rivali po kalon fazën më të mirë të dhjetë viteve të fundit, Benfica po përjeton krizën e parë që nga nënshkrimi i Jorge Jesus dhe investimet milionere në nënshkrimin e përforcimeve. Trajneri, i cili u largua nga Flamengo për të marrë drejtimin e klubit të Lisbonës, tashmë ka nisur në këmbë të gabuar. Në debutimin e tij ai u mposht nga PAOK, nga Greqia, me rezultat 2-1, në eliminatoret për Champions League.

Rënia çoi në një zhvendosje në Ligën e Evropës dhe një rregullim buxheti. Vlerësimi i shtypit portugez është se nuk do të mblidhen më rreth 70 milionë euro. Megjithatë, problemet u shtuan me fushatën nën pritshmëritë në kampionatin portugez, arritja e të cilit u konsiderua barbare.

Me 15 pikë (pesë fitore dhe dy humbje) ndan vendin e dytë me Bragën. Është katër pikë poshtë Sportingut, i cili ka një kapacitet investimi shumë më të ulët. Kjo e ka lënë Jorge Jesus nën presion jo vetëm për të dhënë rezultate, por për ta bërë ekipin të tregojë performancë më të mirë. Çfarë nuk ndodhi. Të shtunën, më 21 nëntor, Benfica bëri debutimin e saj në Kupën e Portugalisë me një fitore vetëm 1-0 ndaj Paredes të vogël.

Benfica vs Lech Poznan: ku të shikoni, orari, orari dhe lajmet më të fundit, ndiqni minutë pas minutë në kohë reale.