Këshilla, Parashikime, Shanse Benfica vs Rangers

logotipo

Rangers i Steven Gerrard është i pamposhtur në 18 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon. Skuadra e Glasgow po luan futboll të jashtëzakonshëm dhe po merr rezultate. Hijet e Rangers-it të kaluar shihen rreth Ibrox-it dhe të enjten mbrëma Gerrard e çon ekipin në Portugali për t'u përballur me Benfica-n.

Ranger është në një seri prej nëntë ndeshjesh në të gjitha garat. Ata po kalojnë një gjysmë sezoni të parë të shkëlqyer në Skoci dhe në Europa League. Mbrojtja ka qenë karta telefonike e Rangers në 2024-21. Shtatë nga nëntë ndeshjet e tyre të fundit kanë përfunduar me fitore me zero.

Benfica synon të mposhtë gjigantët skocezë dhe të arrijë vendin e dytë në Liga NOS portugeze pas gjashtë ndeshjeve. Megjithatë, besimi nuk është i lartë pasi Lisbona hyn në lojë, pasi Benfica vjen nga një humbje 3-0 ndaj rivalëve Bovista. Ishte një rezultat befasues për Shqiponjat.

Humbja, e cila pa Benfikën të pranojë dy gola në pjesën e parë, i dha fund një serie prej shtatë fitoresh radhazi në të gjitha garat. Trajneri Jorge Jesús shpreson që ekipi i tij të ndryshojë formë dhe të marrë tre pikët kundër Rangers.

Shanset e basteve Benfica vs Rangers

Benfica dhe Rangers kryesojnë Grupin D të Europa League. Dy skuadrat janë të barabarta me gjashtë pikë secila nga gjashtë të mundshmet. Benfica e nisi Ligën e Evropës me fitoren 4-2 ndaj Lech Poznan në ditën e parë të ndeshjes. Fitorja e dytë e ndeshjes ndaj Standard Liege ishte një fitore mbresëlënëse 3-0. Tre golat u shënuan në pjesën e dytë dhe dy prej tyre nga penalltia.

Rangers mposhti Standard Liege në ndeshjen e parë me gola në të dyja pjesët. Ata mundën belgët 2-0. Rangers vazhdoi fitoren e tyre në ndeshjen e parë me një fitore 1-0 ndaj Lech Poznan. Blutë mbajtën të paprekura dy porte në Europa League. Pesëmbëdhjetë nga 18 ndeshjet e tyre në të gjitha kompeticionet kanë përfunduar portën e pastër. Ata ishin të shkëlqyer në mbrojtje.

Skuadra e Gerrard është nëntë pikë më shumë se Celtic në Premiership skocez. Celtic ka dy ndeshje për të luajtur; megjithatë, Gerrard përfundimisht e ktheu Rangers në majën e futbollit skocez. Ndeshja e së enjtes mbrëma do të jetë e para nga dy ndeshjet radhazi të Europa League kundër Benfica-s.

Dy skuadrat kanë më shumë gjasa për të arritur në fazën e XNUMX-të. Cila skuadër fiton ndeshjen e kësaj të enjte mbrëma në Lisbonë do të ketë një efekt të drejtpërdrejtë në mënyrën se si skuadra kalon në fazën e eliminimit.

Lajmet e ekipit Benfica vs Rangers

Gerrard kishte vetëm një problem dëmtimi në fillim të ndeshjes të së enjtes mbrëma. Mbrojtësi Nikola Katic do të mungojë deri në janar për shkak të një dëmtimi të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Edhe pa Katic në mbrojtje, Rangers po luan mirë, duke i mbajtur kundërshtarët jashtë portës. Rangers mundi Kilmarnock në fundjavë falë një penalltie të James Tavernier në pjesën e parë.

Rangers ka një numër jashtëzakonisht të ulët të golave ​​të pësuar. Vetëm katër herë Rangers i ka lejuar kundërshtarët të shënojnë. Mesatarja e tyre është vetëm 0,22 gola për lojë dhe shënojnë 2,39 gola për lojë. Tavernier kryeson Rangers me 10 gola në të gjitha garat dhe sulmuesi Alfredo Morales ka gjashtë gola në të gjitha garat.

Jorge Jesus ka tre lojtarë të lënduar te Benfica. Mbrojtësi Jean-Clair Todibo është jashtë fushës për shkak të një problemi në tendinën e Akilit. Jesús ishte pa Alejandro Grimaldo dhe Andre Almedia për shkak të lëndimeve të tyre përkatëse. Grimaldo ka një lëndim në kyçin e këmbës dhe pritet të kthehet pas pushimit ndërkombëtar në nëntor. Ndërkohë, Almeida ka një problem në gju dhe duhet të kthehet në fund të muajit.

Gjermani Gian-Luca Waldschmidt kryeson ekipin në gola, me pesë gola në të gjitha garat. Nënshkrimi i tij nga Friburgo në verë ka përmirësuar sulmin e Benfica-s. Waldschmidt shënoi një penallti në ditën e dytë të Europa League kundër Standard Liege.

Parashikimi Benfica vs Rangers

Të dyja skuadrat për të shënuar – JO – BASTO TANI

Mbrojtja e Rangers ka qenë e madhe këtë sezon. Gjigantët e Glasgout kanë pranuar vetëm katër gola këtë sezon. Organizimi dhe vendosmëria e tij në mbrojtje do t'i mbajnë të ulëta shanset cilësore të Benfica-s. Rangers nuk kanë fituar në Europa League, dhe shtatë nga nëntë ndeshjet e fundit në të gjitha garat kanë përfunduar XNUMX-XNUMX. A mund të shënojë Rangers kundër Benfica-s? Ata janë pyetja e madhe.

Rezultati i pjesës së parë: Barazimi – BALTO TANI

Në xhiron e dytë të Europa League, tre golat e Benfikës ndaj Standard Liege u shënuan në pjesën e dytë. Ndeshja e Rangers kundër Lech Poznan pa skuadrën e Glasgout të shënojë golin e tyre të vetëm në minutën e 68-të të lojës. Në pjesën e parë të ndeshjes së së enjtes mbrëma, këto skuadra duhet të kenë ndjenja për njëra-tjetrën. Nëse objektivat arrihen, ato mund të mos arrijnë deri në periudhën e dytë. Minuta mesatare e Benfikës për të shënuar një gol është 51 minuta, ndërsa minuta e Rangers për të shënuar një gol është 46 minuta lojëra.

Nën 2,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Mos prisni që kjo lojë të jetë një çështje me rezultate të larta. Nëse nisin të shënohen gola, pritet që Benfica të largohet me lojë. Megjithatë, me golat e pabesueshëm të pësuar nga Rangers, një rekord prej vetëm katër në 18 ndeshje, në ditën e tretë të ndeshjes duhet të shihen më pak se 2,5 gola të shënuar mes klubeve.

Dhjetë nga 18 ndeshjet e Rangers në të gjitha garat kanë përfunduar me nën 2,5 gola të shënuar. Gjashtë ndeshje radhazi të Rangers kanë përfunduar nën 2,5 gola. Të gjashtë ato ndeshje përfunduan me fitore 2,5-XNUMX për Rangers. Vetëm dy nga nëntë ndeshjet e Benfica-s në të gjitha garat kanë përfunduar me nën XNUMX gola të shënuar. Eagles kanë parë disa ndeshje me rezultate të larta, por nuk kanë luajtur në mbrojtje si praparoja e Rangers në këtë periudhë.

Seria prej 18 ndeshjesh e fitoreve të Rangers është në linjë këtë javë. Ata kanë ndeshje të njëpasnjëshme kundër Benfica-s dhe pretendimi për një fitore ose barazim të enjten mbrëma do ta vendoste Rangers në pozitë të mirë për të kryesuar paketën. Benfica ka +5 gola diferencë, që është +2 gola më mirë se Rangers që shkon në lojë

Benfica vjen nga disfata poshtëruese 3-0 nga Bovista. Ndërsa ata duhet të jenë më mirë të enjten mbrëma, ata do ta kenë të vështirë të rrëzojnë Rangers. Prisni më pak se 2,5 gola në një ngjarje me rezultat të ulët në Lisbonë.

Ofertat e basteve Benfica vs Rangers

888 logo Sport

Rimbursim falas i basteve deri në 50 £ nëse DeChambeau fiton në Augusta

Periudha promovuese është 9 nëntor 00:01 GMT – 12 nëntor Fillimi i Parë i Turneut Raundi 18 – 1+ – Bastet kualifikuese vetëm në 'Pozicionin Final' – Basti minimal 1 £ fitore – Bastet për çdo kuptim kualifikohen me një bast prej 2 £ në çdo drejtim ( 50 £ gjithsej) - Bastet kualifikuese humbëse do të rimbursohen vetëm deri në 2024 £ për anëtar nëse Bryson DeChambeau fiton Masters 72 - Bastet falas do të kreditohen brenda 7 orëve nga përfundimi i turneut dhe do të jenë të vlefshme për XNUMX ditë - kufizimet e tërheqjes dhe të gjitha termat dhe kushtet e zbatueshme