💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

UEFA Champions League
Data: E martë, 20 tetor 2024
Fillon në orën 20:00 MB / 21:00 CET
Vendndodhja: Camp Nou.

Me Juventusin në grup, katalanasit nuk do të përballen lehtësisht me ndeshje të tjera. Ndeshja kundër Ferencvaros ka të ngjarë të jetë një lojë stërvitore për Barcelonën përpara përplasjes së shumëpritur mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit në fund të kalendarit të Ligës së Kampionëve.

Ka qenë një javë e vështirë për Barcelonën në La Liga, ku ndeshja e tyre e fundit jashtë ndaj Getafe-s rezultoi në humbjen 1-0 në ligë. Ishte ndeshja e dytë pa fitore radhazi në La Liga, por Seiten nuk ka asnjë shqetësim pasi përballet me Ferencvaros nga një ligë më e ulët, OTP e Hungarisë.

Vizitori ndjek një sekuencë prej 12 ndeshjesh pa humbje në të gjitha garat kryesore të kampionatit. Megjithatë, triumfet e tyre nuk mund të krahasohen me natyrën konkurruese të La Ligës. Ata do të vizitojnë pas fitores 0-2 jashtë fushe kundër Kisvarda në OTP League.

Kokë më kokë Barcelona vs Ferencvaros (h2 orë)

Skuadrat nuk janë takuar më parë kohët e fundit.

Takimi i vetëm i Barçës me një klub hungarez ishte në Kupën UEFA 1975/76 kundër Vasas FC. Ata shijuan fitoren në të dyja ndeshjet, 3-1 në Camp Nou dhe 1-0 në ndeshjen e parë.

Ndërkohë, Ferencvaros është përballur tre herë me klubet spanjolle, dhe së fundmi në fazën e grupeve të Europa League sezonin e kaluar kundër rivalëve të Barcelonës, Espanyol. Të dyja ndeshjet janë barazuar, 2-2 në shtëpi dhe 1-1 jashtë.

Ata u përballën edhe me Real Madridin në grupin e Champions League 95/96. Ata barazuan në shtëpi me atë rast pasi humbën 6-1 në Madrid.

Parashikimi Barcelona vs Ferencvaros

Nuk ka dyshim se ndeshja po formohet të jetë një fitore me kohë të plotë në shtëpi. Shanset e ulëta të fitores në shtëpi në 1,08 sugjerojnë se Messi dhe kompania ka të ngjarë të përparojnë në grup këtë sezon. Ndeshja e mëparshme në Ligën e Kampionëve mbetet një makth, pasi humbja 2-8 ndaj Bayern Munichut.

Me avantazhin e saj në lojë, Barça do të mund të rikthehet nga kjo humbje. Për më tepër, Ferencvaros është relativisht një pjesë e poshtme bazuar në fuqinë e ekipit të tij. Prandaj, bastet që skuadra vendase të fitojë të dyja pjesët është ndoshta e mjaftueshme për lojtarët.

Për më tepër, nuk mund të themi se panorama hungareze arrin të kapërcejë mbrojtjen katalanas në nëntëdhjetë minuta, veçanërisht kur Camp Nou është shkopi më i fortë për djemtë e Seiten. Pra, sugjerimi jo BTTS është ndoshta basti më i mirë për lojtarët së bashku me nën 4,5 gola në zonën e portës.