Këshilla, Parashikime, Shanse Atalanta vs Liverpool

logotipo

Liderët e Premier Ligës, Liverpool, shkojnë në Bergamo për ndeshjen e parë të dyfishtë kundër Atalantës. Çerekfinalja e sezonit të kaluar mirëpret kampionët e vitit 2019 në Stadio Atleti Azzurri d'Italia. Vendi nuk u përdor për ndeshjet e Atalantës në Ligën e Kampionëve në 2019-20 për shkak të punimeve të rinovimit. La Dea i luajti të tre ndeshjet e grupit të Champions League në shtëpi ndaj San Siro të Milanit. Kufijtë e familjes duhet të jenë një spektakël i madh.

Liverpool është i vetmi ekip i Ligës së Kampionëve në Grupin D që ka një rekord 100% të fitoreve. Reds nuk kanë qenë bindës në dy ndeshjet e tyre të para në ligë. Ai mundi Ajaxin 1-0 falë një autogoli të rrallë. Ndeshja e ditës së dytë me Midtjylland përfundoi 2-0 falë dy golave ​​të pjesës së dytë. Të kuqve iu deshën 55 minuta për të përfunduar fitoren ndaj danezëve.

Atalanta mundi Midtjylland 4-0 në ditën e parë dhe barazoi 2-2 me Ajax në ndeshjen e dytë. Atalanta humbi 2-0 në pjesën e parë përpara se të bënte një rikthim që pothuajse i pa të fitonte. Klubi i Bergamos po arrin një fitore 2-1 në fundjavë kundër Crotone në Serie A. Dyfishi i Luis Muriel vulosi fitoren e klubit.

Skuadra e Jurgen Klopp pranoi një gol të hershëm ndaj West Hamit, por u rikthye për të fituar 2-1 falë një penalltie të Mohamed Salah dhe një goli në pjesën e dytë nga Diogo Jota. Klopp ka probleme me lëndimet dhe me një lojë masive kundër Manchester Cityt në fundjavë, ai mund të lëkundet shumë për skuadrën e tij në ndeshjen e mesjavës.

Shanset e basteve Atalanta vs Liverpool

Liverpool është i pamposhtur në pesë ndeshje radhazi në të gjitha garat. Ata kaluan kundërshtarët e tyre 9-4 në ato pesë ndeshje. Është bërë shumë për rekordin e dobët të golave ​​në mbrojtje të Liverpool-it këtë sezon. Ai lejoi 17 gola në 11 ndeshje në të gjitha garat. Reds lejojnë 1,55 gola për ndeshje. Shtatë nga ata 17 gola erdhën në një ndeshje pasi Aston Villa i mahniti Reds.

Zbrisni ato shtatë gola dhe rekordi i mbrojtjes së Liverpool-it duket shumë më i mirë. Rekordi i tij i golave ​​do të ishte 0,91 gola për lojë nëse ndeshja e Aston Villa do të hiqej nga lista e tij e ndeshjeve. Liverpool ka shënuar 27 gola në të gjitha garat me një mesatare prej 2,45 për ndeshje.

Atalanta janë të pamposhtur në dy nga tre ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Dea ka ecur mirë në Serie A pavarësisht humbjes së fundit nga Sampdoria në shtëpi. Skuadra e Gian Piero Gasperinit kaloi në vendin e dytë pas fitores ndaj Crotone.

Ashtu si Liverpooli, Atalanta ka një ndeshje të vështirë në shtëpi në fundjavë. Ata luajnë me Interin në shtëpi para pushimit ndërkombëtar. Këto skuadra nuk janë takuar kurrë më parë në garat evropiane. Të dy janë palë që mendojnë përpara që do të sulmojnë tjetrin.

Lajmet për Atalanta - Liverpool

Klopp është i lënduar dhe pritet të largohet nga skuadra e tij për në Manchester City këtë fundjavë. Virgil van Dijk është jashtë për një kohë të gjatë për shkak të një dëmtimi ACL të shkallës 3. Fabinho nuk ka gjasa të luajë për shkak të një dëmtimi të kërpudhave. Mund të ruhet për fundjavën kundër Manchester Cityt. Rhys Williams ka të ngjarë të çiftëzohet me Joe Gomez. Edhe nëse Joel Matip është i aftë për të luajtur, Klopp ka të ngjarë ta lërë atë për fundjavë.

Klopp e nisi Nat Phillips në mbrojtjen qendrore të shtunën kundër West Hamit dhe fitoi nderin e lojtarit të ndeshjes. Megjithatë, Phillips pritej të shitet në gusht dhe nuk u përfshi në listën e Liverpool-it në Champions League. Naby Keita, Kosta Tsimikas, Thiago Alcantara dhe Matip janë gati për testet e fundit të përgatitjes fizike përpara udhëtimit të skuadrës drejt Italisë.

Gasperini mund të jetë pa katër lojtarë të martën mbrëma. Robin Gosens dhe Marten De Roon janë aktualisht të listuar si dyshime. Gosens pëson një tendosje të muskujve ndërsa De Roon rikuperohet nga një goditje. Mattia Caldera ka një problem muskulor që ka të ngjarë ta mbajë jashtë fushës deri pas pushimit ndërkombëtar. Marco Carnesecchi rezultoi pozitiv me COVID-19. Nuk dihet se kur do të kthehet.

Parashikimi Atalanta vs Liverpool

Rezultati i pjesës së dytë: Fitorja e Liverpoolit – BALTO TANI

Liverpool ka arritur fitore në pjesën e dytë në secilën nga tre ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Dy golat e shënuar ndaj Midtjylland erdhën në pjesën e dytë. Mendja e shëndoshë na bën të besojmë se Liverpool do të kalojë Atalantën ndërsa ndeshja përparon falë aftësisë së tyre të përmirësuar. Gasperini është një trajner brilant, ndaj prisni që ai të përballet taktikisht me Klopp.

Diogo Jota për të shënuar në çdo kohë - BALTO TANI

Nuk kaloi shumë kohë dhe Diogo Jota filloi të provonte veten në Anfield. Mbrojtësi portugez po lufton për një vend të rregullt në formacionin fillestar të Liverpool dhe Roberto Firmino mund të pushojë të martën mbrëma duke lejuar Jota të startojë. Jota shënoi katër gola në nëntë ndeshje në të gjitha garat. Ai shënoi golin e fitores kundër Midtjylland javën e kaluar dhe pasoi me golin e fitores kundër West Ham. Ai shënon mesatarisht një gol çdo 108,75 minuta në të gjitha garat.

Më shumë se 3,5 gola të shënuar – BALTO TANI

Harrojini 2,5 golat e së martës mbrëma. Janë dy skuadra me rezultate të larta që mund të ndriçojnë natën në Bergamo. Dy ndeshjet e Atalantës në Champions League këtë sezon kanë përfunduar me mbi 3,5 gola. Shtatë nga tetë ndeshjet e Atalantës në të gjitha garat këtë sezon kanë përfunduar me mbi 3,5 gola të shënuar. Ata janë një skuadër sulmuese e lëngshme, por janë edhe fajtorë për pësuar gola. Atalanta i lejoi kundërshtarët të shënonin 15 herë, mesatarisht 1,88 për lojë.

Pesë nga 11 ndeshjet e Liverpool-it në të gjitha garat kanë përfunduar me mbi 3,5 gola. Mbrojtja e Liverpool-it është e rrënuar nga lëndimet, të cilat mund të përfitojnë nga Atalanta sonte. Kushdo që pret që Liverpooli të shkojë në Itali dhe të mundë Atalantën, duhet të mendojë përsëri. La Dea është një ekip i mirë me një trajner të shkëlqyer.

Liverpooli ka ekipin më të talentuar. Talenti i tyre duhet t'i çojë ata drejt fitores në një lojë shënimi. Mos u habitni nëse Liverpool pranon një gol para se ta zgjidhë atë. Klopp do të rrotullojë disa nga lojtarët e tij, por gjithsesi do të formojë një ekip shumë të fortë. Reds pritej të fitonin në një thriller në Bergamo.

Ofertat e basteve Atalanta vs Liverpool

888 logo Sport

Rimbursim falas i basteve deri në 50 £ nëse DeChambeau fiton në Augusta

Periudha promocionale është 9 nëntor 00:01 GMT – 12 nëntor fillimi i parë i raundit të parë të turneut – 18+ – Bastet kualifikuese vetëm në 'Pozicionin përfundimtar' - Basti minimal 1 £ fitore - Bastet për çdo kuptim kualifikohen - Regjistrohu me një bast 1 £ në çdo drejtim (2 £ në total) - Bastet e pranueshme humbëse do të rimbursohen vetëm deri në 50 £ për anëtar nëse Bryson DeChambeau fiton Masters 2024 - Bastet falas do të kreditohen brenda 72 orëve nga përfundimi i turneut dhe do të jetë e vlefshme për 7 ditë - kufizimet e tërheqjes dhe të gjitha termat dhe kushtet e zbatueshme