💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Gjermani – 2. Bundesliga
Data: E premte, 6 dhjetor 2019
Fillon në orën 17:30 MB / 18:30 CET
Vendi: Schuco Arena (Bielefeld).

Arminia Bielefeld po kërkon një fitore të lehtë ndaj skuadrës më të dobët të Karlsruher SC në Schuco Arena.

Arminia Bielefeld vs Karlsruher SC kokë më kokë (h2 orë)

• Bielefeld ka regjistruar tre nga pesë fitoret e fundit në takimet e tyre.
  • Skuadra vendase është e pamposhtur në shtëpi në pesë ndeshjet e fundit.
  • Të dyja skuadrat shënuan gola në tre nga pesë takimet.
  • Takimi i mëparshëm siguroi një fitore në shtëpi për Karlsruher.

Arminia Bielefeld vs Karlsruher SC Parashikimi

Në ecurinë aktuale të kampionatit, Arminia Bielefeld është kontigjenti më i fortë i fushatës. Ata janë në pozitën e parë të tabelës me 32 pikë më pak.

Me Hamburgerin që ndjek një epërsi prej tre pikësh, Bielefeld-it i duhen ato tre pikë për të qëndruar në krye të tabelës.

Megjithatë, Bielefeld nuk ka arritur të numërojë shumë shpesh avantazhin vendas këtë sezon, me një rikthim modest prej 2 fitoresh dhe 4 barazime në 7 ndeshje të ligës në shtëpi këtë sezon.

Megjithatë, ne mund të mbështetemi tek ata për të performuar më mirë kundër një pjese më të dobët të tabelës.

Karlsruher zë vendin e 10-të në renditjen e ligës me 19 pikë të fituara. Në 4 ndeshje pati 7 fitore, 4 barazime dhe 15 humbje.

Gjithashtu, brezi i tyre jashtë shtëpisë nuk është aq i mirë pasi ata kanë shënuar vetëm një fitore në 8 ndeshje jashtë. Pasi nuk fitoi në pesë udhëtimet e fundit jashtë, Karlsruher përbën pak sfidë për Hamburgerin, edhe në drejtimin e tyre jo shumë të mirë në shtëpi.

Bielefeld do të vijë pas fitores 1-3 ndaj Darmstadt jashtë shtëpisë. Ndërkohë, Karlsruher vjen nga fitorja 4-1 në shtëpi ndaj Regensburgut, në ndeshjen e fundit në kompeticion.

Prandaj, bazuar në performancën e tyre të përgjithshme dhe renditjen e ligës, Hamburger tregon më shumë gjakftohtësi sesa kundërshtarët e tyre. Tani e tutje, Hamburgeri duhet ta fitojë ndeshjen për nëntëdhjetë minuta.