💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

Bundesliga gjermane
Data: E shtunë, 17 tetor 2024
Fillon në orën 17:30 MB / 18:30 CET
Vendndodhja: Schuco Arena.

Bavarezët janë në rrezik tani pas disfatës nga Hoffenheim. Ata arritën një fitore 4-3 ndaj Herthës për të dhënë një deklaratë, por ende nuk ishte në nivelin që presim nga një fitore me 3 pikë tani.

Dhe pikërisht në këtë skenar shfaqet Die Blauen, skuadër që u ngjit në kategorinë e parë vetëm në fund të sezonit të kaluar. Bavarezët e frustruar dhe të vendosur duhet të kenë një ditë në fushë kundër këtij kundërshtari të ulët.

Ata gjithashtu kanë një rekord mbresëlënës h2h kundër këtij kundërshtari ndër vite (siç është rasti me pothuajse çdo ekip në Gjermani).

Ndoshta pritet një fitore e madhe nga Bayern Munich këtë të shtunë.

Arminia Bielefeld vs Bayern Munich: ballë për ballë (h2 orë)

• Herën e fundit që të dy u përballën me njëri-tjetrin në fushë, kampionët në fuqi patën një fitore 0-1.
  • Ata gjithashtu kishin fituar tetë nga nëntë ndeshjet e tyre të mëparshme.
  • Që nga viti 1997, ai ka humbur vetëm dy herë kundër rivalit të tij.
  • Në 14 vitet e fundit, nikoqirët nuk kanë shënuar asnjëherë gol në këtë stadium.

Arminia Bielefeld vs Bayern Munich: Pamje

Djemtë e Uwe Neuhaus humbën 1-0 jashtë shtëpisë në ditën e fundit, ndaj Werder Bremenit. Pasi vendasve iu anulua një gol në datën 20º minutën e VAR-it, ata e kompensuan me një gol tjetër shtatë minuta më vonë dhe mbajtën epërsinë deri në fishkëllimën e fundit.

Ndërkohë, sulmet e Hans-Dieter Flick arritën një fitore 4-3 në shtëpi javën e kaluar kundër Hertha-s. Në një masterklasë sulmuese, Robert Lewandowski shënoi të katër golat për kampionët në fuqi të Evropës. Në fakt ai e vuri fituesin 90+3.rd minutë

Në vazhdim, bavarezët janë lehtësisht skuadra më e mirë në botë për momentin dhe janë të vendosur të përsërisin edhe një herë veprat heroike të sezonit të kaluar.

Ata përballen me një skuadër të sapo promovuar pa përvojë të lartë në fluturim. Dhe menjëherë është një lojë e pabarabartë.

Për më tepër, njerëzit e Flick kanë gjithashtu një rekord dominues në h2h ndaj këtij kundërshtari. Ata do të përpiqen të bëjnë një paraqitje të patëmetë dhe në këtë proces do të përpiqen të fshijnë kujtesën e humbjes së Hoffenheim.

Me këto vëzhgime në mendje, Bayern Munich duhet të sigurojë tre pikët, dhe atë gjithashtu me stil.

Arminia Bielefeld vs Bayern Munich: këshilla bastesh

• Bayern Munich -1.5 Handicap Aziatik @ 1.60 (3/5)
  • Mbi 2,5 gola nga skuadra e Bayern Munich në 1,60 (3/5).

Po kërkoni më shumë lojëra? lexoni gjithçka Parashikimet e Bundesligës Gjermane këtu ose shkoni në faqen tonë kryesore Faqja e këshillave të futbollit.

🔥Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.