💡Burim direkt nga LEAGUELANE.com. Për këshilla fitimprurëse ditore vizitoni lidhjen e tyre PARASHIKIMET PREMIUM.

ligën spanjolle
Data: E diel, 18 tetor 2024
Fillon në orën 17:30 MB / 18:30 CET
Vendi: Stadiumi Mendizorrotza (Vitoria-Gasteiz).

Alavés po lufton për të mbajtur mbrojtjen e tyre në formë dhe gjashtë golat që kanë pranuar në pesë ndeshje deri më tani janë një shembull i qartë i rezultatit të tyre të dobët.

Të luash në shtëpi është pasuria e tyre më e madhe dhe fitorja 1-0 në shtëpi ndaj Athletic Bilbaos do të përmirësojë moralin e lojtarëve.

Elçe është mbi nikoqirët në tabelë, pavarësisht se është një ekip i promovuar në përzierje. Ata treguan formë të përzier në fushatë, duke shënuar të gjitha rezultatet e mundshme në formë në tre përpjekje.

Skuadra është e pamposhtur në dy ndeshjet e fundit, pas një barazimi pa gola në shtëpi ndaj Huesca-s në ndeshjen e tyre të mëparshme në kalendarin e ligës.

Alaves kundër Elçes ballë për ballë (h2 orë)

• Vizitori regjistron tre nga pesë fitoret e fundit të përgjithshme.
  • Ndeshja e mëparshme rezultoi në barazim pa gola.
  • Dy skuadrat nuk kanë shënuar në gjashtë ndeshje.
  • Vetëm një nga gjashtë ndeshjet e fundit përfundoi në barazim.
  • Nikoqirët kanë humbur vetëm një nga shtatë ndeshjet e tyre në shtëpi.
  • Vizitori nuk ka arritur të shënojë në tre nga pesë vizitat e fundit.

Parashikimi Alaves vs Elche

Alves gëzon avantazhin në fushë në lojë dhe ka humbur vetëm një nga tre ndeshjet e fundit në këtë sezon. Përveç kësaj, vendasit janë rikuperuar nga fitorja e parë në ligë në këtë periudhë dhe do të mundohen ta përmirësojnë atë formë në ndeshjen e ardhshme.

Elche është i pamposhtur në dy ndeshjet e fundit, por mbrojtja e tyre e dobët nuk ka gjasa të përballojë sulmet e El Glorioso për 90 minuta, veçanërisht në formën e tyre të re. Skuadra vendase humbi vetëm një nga shtatë ndeshjet e fundit h2h në shtëpi me ekipin e promovuar.

Bazuar në këto statistika, një fitore me kohë të plotë në shtëpi duket si opsioni ideal. Megjithatë, lojtarët janë më mirë me këshillën që Alaves të fitojë çdo pjesë të ndeshjes brenda nëntëdhjetë minutave. Me koeficientin 1,44, ai siguron më shumë siguri për bastorët që të fitojnë kthime të mira.

Gjithashtu, mesatarja e shënimeve ka qenë e ulët për të dyja skuadrat këtë sezon. Por ndeshja ka të ngjarë të ketë disa veprime në mes të rrugës. Bakshishi për më shumë se 1,5 gola me koeficient 1,57 ndoshta do të jetë i mjaftueshëm për kërkesat e zonës së portës.