evropska liga
Datum: sreda, 4. november 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: Stadion Wankdorf (Bern).

Glede na podobno igro na mizi bo tesna tekma v Bernu, ko se bodo Young Boys v skupinskem delu Lige Evropa pomerili s CSKA Sofijo. Young Boys so zadnji dve tekmi turnirja brez zmage, potem ko so nazadnje v gosteh remizirali s CFR Clujem (1:1).

Brez zadetkov na turnirju CSKA Sofija zaseda zadnje mesto četverice. Tudi gost doslej še ni zmagal in prihaja po remiju brez golov v gosteh z AS Roma na zadnji tekmi Lige Evropa.

Medsebojni dvoboj Young Boys proti CSKA Sofia (h2h)

• Gostitelji se na nobenem večjem tekmovanju še niso pomerili z drugo bolgarsko ekipo.
  • Gost se je srečal s FC Basel iz Švice, kjer je slavil z 1-3.

Young Boys proti CSKA Sofia Napoved

Kljub temu, da gre za prvi obračun z bolgarsko ekipo, bodo Young Boysi zagotovo nekaj iztržili iz obračuna v devetdesetih minutah. Domači izkoriščajo prednost igre, v nizu brez zmage na tekmi EL pa je tudi remi, ki bo domačim v tolažbo.

Medtem pa bi moralo igranje v gosteh upočasniti CSKA Sofijo. Napadalci gostujočega moštva prav tako niso uspeli izkoristiti svojih priložnosti na dveh zaporednih tekmah EL. S tem so tudi v naslednji tekmi domača ekipa nekoliko pred gostom.

Končna domača zmaga bo verjetno idealna izbira za tekmo, glede na njihovo prednost domačega igrišča in superiornost v ligi. Kljub temu, da so favoriti, na tekmi pričakujejo manj golov. Zato je napitnina pod 3,5 gola verjetno najboljša stava za dostojne donose.