Španija – La Liga
Datum: nedelja, 13. september 2024
Začetek ob 17:30 UK / 18:30 CET
Prizorišče: Estadio de la Ceramica.

Villarreal se je v minuli sezoni močno trudil, da bi ostal med prvih pet na lestvici La Lige, saj je sezono končal na petem mestu s 60 točkami iz 38 ligaških tekem.

Proti koncu so se nekoliko namučili, na zadnjih petih tekmah so zabeležili tri poraze. Kljub temu je sezono končal v velikem slogu z domačo zmago nad Eibarjem s 4:0.

Huesca je vstopila v prvo ligo kmalu po osvojitvi naslova v drugi ligi v prejšnji sezoni. Na koledarju nižje lige so zabeležili niz dveh zmag, potem ko so zadnjič zmagali v gosteh z 0:1 proti Gijónu.

Iz oči v oči (h2h)

• V štirih od šestih tekem sta obe ekipi dosegli gol.
  • Le dve od zadnjih petih tekem sta se končali z remijem.
  • Domačin je zabeležil dve od treh skupnih zmag.
  • Prejšnje srečanje se je končalo z izidom 1-1.
  • Rumena podmornica je neporažena na zadnjih dveh srečanjih.

Villareal proti Huesca Napoved

Villarreal je imel dobro lansko sezono in verjetno bo tako tudi v novi izdaji La Lige. Gostitelji imajo domačo prednost, kar je bila njihova močna točka v lanski sezoni, saj so le 5 od 14 porazov v pretekli sezoni doživeli doma.

Huesca se je po izpadu v sezoni 2018/19 v prvo ligo vrnila z naslovom prvaka druge lige v prejšnji sezoni. Tudi v drugi ligi je bila Huesca v strašni formi, z le 6 zmagami v 21 tekmah prejšnje sezone. Poleg tega je bilo 11 od 16 porazov v drugi ligi v gosteh.

Ekipi sta se nazadnje pomerili v sezoni 2018/19, kjer sta se njuni dve igri h2h na koncu vsake tekme končali z neodločenim izidom. Remi 2-2 v Huesci, medtem ko je v obratni tekmi; spopad se je končal z remijem 1-1, kar je Villarrealu omogočilo niz treh tekem brez poraza v njihovih h2h zapisih.

Glede na te statistike bo domača zmaga v polnem času verjetno najboljša stava za igralce, da dobijo spodoben izkupiček iz tekme. Stavniki lahko računajo tudi na zmago domačega moštva v obeh polčasih, saj bo tekma proti napredovalemu moštvu pod njihovim nadzorom kar XNUMX minut.