Švedska – Allsvenskan
Datum: ponedeljek, 26. oktober 2024
Začetek ob 18:00 UK / 19:00 CET
Lokacija: Paskbergsvallen (Varberg).

Varbergsove kampanjske vaje so se nadaljevale v 5. igri te sezone. Ta niz brez zmage jih je stal nekaj točk, zaradi česar so padli na 12. mesto s 27 točkami (7W 6D 11L) v kampanji.

Elfsborg je težko držal igro v svojih rokah vseh devetdeset minut. Na večini njihovih iger prevladujejo neodločeni izidi, ki jih uvrščajo na četrto mesto z 39 točkami (9W 12D 3L) na lestvici.

Varbergs proti Elfsborgu medsebojni obračun (h2h)

• Ekipi sta se v zadnjih letih srečali le enkrat.
  • Njuno edino srečanje se je končalo z neodločenim rezultatom 3-3 pri Elfsborgu.

Varbergs proti Elfsborg Napoved

Varbergs se od gostujočih na lestvici v tej sezoni razlikuje za kar 12 točk. Poleg tega dva zaporedna poraza doma ne dvigujeta ravno morale napredovale ekipe v kampanji. Gostitelji prihajajo brez zmage na zadnjih petih srečanjih, po porazu doma proti Norrkopingu z 1-3 za naslov prvaka.

Elfsborg je štiri zaporedne tekme nizal brez zmage, a le z enim porazom. Sicer pa je ekipa po domači zmagi nad Kalmarjem s 3:1 v zadnji koledarski tekmi iskala zmago na gostovanju.

V obratni igri je Varbergsov Stromberg v zadnjih minutah tekme zanikal zmago Elfsborgu, ki se je končala z izidom 3:3. Ker sta obe ekipi igrali visoko na tekmi, lahko pričakujemo podoben akcijski spopad v naslednji tekmi; zato je napitnina BTTS najboljša stava v igri.

Rumeni se bodo zanašali na svoje prvenstvene izkušnje in spodobno formo na gostovanju, da bi se maščevali za zadnjo ligaško tekmo. Da bi bili varni, bo stava brez izenačenja na Elfsborg verjetno primerna možnost za igralce.