španska liga
Datum: sobota, 8. november 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: stadion Mestalla (Valencia).

Valencia sledi nizu zaporednih zmag v zadnjih štirih krogih. Domačin je do prejšnjega srečanja izgubil tri zaporedne tekme na koledarju. Na zadnji prvenstveni tekmi bodo gostili domači remi z Getafejem (2:2).

Real Madrid je izgubil le eno od zadnjih sedmih tekem v tej sezoni in je blizu vrnitve na prvo mesto v tej sezoni. Ekipa je v nizu dveh zmag, potem ko je na zadnji tekmi doma s 4-1 zmagala nad ekipo, kot je Huesca.

Medsebojni obračun med Valencio in Real Madridom (h2h)

• Le eno od zadnjih šestih srečanj se je končalo z remijem.
  • Prejšnje srečanje je prineslo domačo zmago Los Blancos s 3-0.
  • Obiskovalec zabeleži štiri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Obe ekipi sta zadeli na treh od zadnjih štirih tekem.
  • Gostitelji so zmagali le dve od zadnjih petih domačih tekem.

Napoved Valencie proti Real Madridu

V podobnem obračunu v lanski sezoni je remiziral Real Madrid. Vendar je malo verjetno, da bi se ta rezultat ponovil, saj sta se na naslednjih dveh tekmah h2h, vključno s tekmo za superpokal, Los Blancos domov pohvalili, saj so vsak dosegli 3 zadetke.

Tekma se obeta kot afera z visokimi zadetki, saj je Benzema v zaporednih tekmah zadel gol, kot bi si Zidane želel. Ker Hazard in Valverde pridobivata formo, so edina stvar, ki branilce naslova skrbi, poškodbe ekipe.

Valencia je na zadnjih štirih srečanjih brez zmage z le enim remijem. S tako slabo kampanjo je ustaviti Ramosa in družbo lažje kot narediti. Končna zmaga v gosteh bo verjetno najboljša stava stavnikov glede na njihove nedavne predstave v gosteh.

Poleg tega Los Blancos zadnje čase dosegajo dobre rezultate, saj so na zadnjih petih tekmah na vseh velikih tekmovanjih dosegli vsaj štiri zadetke. Namig nad 2,5 gola bo tako deloval kot nalašč za tekmo.