nemška bundesliga
Datum: sobota, 3. oktober 2024
Začetek ob 14:30 UK / 15:30 CET
Prizorišče: Mercedes-Benz Arena.

Company's Eleven je ena najboljših ekip v tekmovanju v zadnjih letih in se redno poteguje za mesto med prvimi štirimi. Prejšnjo sezono jim je zgrešila uvrstitev v Ligo prvakov, in to za las.

Morali so se zadovoljiti s petim mestom, le dve točki manjkajo do končnega praga za vstop v UCL. To naj bi jih motiviralo, da za vsako ceno zberejo čim več točk in ne izpustijo znova najprestižnejšega evropskega turnirja.

Kljub temu so imeli do sedaj nekaj težav pri doseganju treh točk na lestvici in ta konec tedna se zdi odlična priložnost za začetek njihovega zmagovitega niza.

Razlog je v tem, da se soočajo z novo napredovano in neizkušeno ekipo Reds. Možje Pellegrina Matarazza niso le novi v prvi ligi, ampak imajo v preteklih letih tudi nižji rekord h2h proti temu nasprotniku.

Zato pričakujte dominantno predstavo Bayerja iz Leverkusna to soboto.

Stuttgart proti Bayer Leverkusen: medsebojni dvoboj (h2h)

• Moški Petra Bosza so zmagali sedem od zadnjih osmih v skupnem seštevku.
  • Zabeležili so tudi 13 od prejšnjih 14 skupnih zmag.
  • Zadnje tri tekme na tem stadionu so bile brez zmag za goste.
  • Deset let je minilo, odkar je domača ekipa zmagala na tem stadionu.

Stuttgart proti Bayer Leverkusen: napoved

Matarazzovi varovanci so v zadnjem krogu proti Stuttgartu v gosteh zmagali z 1-4. Medtem je Onze da Companhia doma remizirala z 1:1 proti Leipzigu.

Kot kaže, imajo Boszovi možje prednost. V zadnjih letih so bili ena najboljših ekip v Bundesligi, v sezoni 2019-20 pa so jim manjkale le dve točki do UCL.

To dejstvo bi jih še bolj podžgalo, da bi tokrat šli na zmagovalni oder, in zaradi tega bi bili izjemno nevarni, zlasti proti ekipam, ki so na novo napredovale, kot so Redsi.

Poleg tega imajo Boszovi možje v preteklih letih tudi fenomenalen rekord h2h proti temu tekmecu. Pravzaprav so zmagali na sedmih od prejšnjih osmih tekem h2h in zabeležili tudi 13 od prejšnjih 14 skupnih zmag.

In na tem mestu so v nizu zmag do ničle od leta 2016, zadnji poraz tukaj pa je bil leta 2010.

Kot tak pričakujemo, da bo Bayer Leverkusen to soboto v Mercedes-Benz Areni prikazal odlično predstavo.

Stuttgart proti Bayer Leverkusen: stavni nasveti

• Ni stave na izenačenje: Bayer Leverkusen @ 1,44 (4/9)
  • Bayer Leverkusen je polčas dobil z 1.50 (1/2).

Iščete več iger? preberi vse Napovedi nemške Bundeslige tukaj ali skočite na našo glavno stran stran z nogometnimi nasveti.