Angleška Premier League
Datum: nedelja, 25. oktober 2024
Začetek ob 15:00 UK / 16:00 CET
Lokacija: St. Stadion Mary.

Toffees so bili najboljša ekipa v ligi doslej v tej sezoni in ker je več Titanov doživelo velike neuspehe, končno verjamejo, da je to njihovo leto. Ekipa ima 100-odstotni izkupiček zmag v tekmovanju, razen remija proti branilcu naslova in večnemu tekmecu Liverpoolu.

Medtem se svetniki že nekaj časa trudijo nadaljevati sezono, a kljub nekaterim dobrim predstavam proti nekaterim šibkim ekipam jim ne gre zares. In ta konec tedna so proti izbrancem Carla Ancelottija v slabi formi v obrambi.

Če gremo naprej, so Toffees v zadnjem času prevladovali tudi v tekmah h2h med njima. Tako računajte, da bo prvi Everton že to nedeljo zagotovil novo zmago in obstal na vrhu lestvice.

Southampton proti Evertonu: medsebojni dvoboj (h2h)

• Na prejšnjih sedmih srečanjih sta obe ekipi dosegli zadetke.
  • Ancelottijevi možje so zabeležili pet od prvih osmih zmag v skupnem seštevku in tudi devet od prejšnjih štirinajstih zmag.
  • Zadnji obračun na tem stadionu se je končal z zmago gostov z 1:2.
  • Šest od osmih prejšnjih srečanj je imelo tri ali več ciljev.

Southampton proti Evertonu: Napoved

Varovanci Ralpha Hasenhuttla so zadnji dan tekme v gosteh proti Chelseaju remizirali s 3:3. Medtem so Toffees doma remizirali z 2:2 proti prvaku Liverpoolu.

To je bila klinična predstava najboljših, ki so v 81. poskočili izenačenosv. minuta. Prvaki so v preostalem času poskušali zmagati, a so gostitelji ostali močni v zadku.

V nadaljevanju imajo Ancelottijevi možje to nedeljo prednost. Dosegel je drugo največje število golov v tekmovanju in je neporažen v nizu desetih zaporednih tekem. Upoštevajte tudi, da so bili v nizu osmih zmag pred izenačenjem z Redsi.

Pravzaprav so v zadnjih sedmih tekmah dosegli skupno 25 golov in so v nizu treh zmag v gosteh.

Na drugi strani so nasprotniki brez zmage na sedmih od skupno zadnjih enajstih tekem, tako pa so ostali na osmih od zadnjih dvanajstih domačih tekem.

Poleg tega so Toffees zabeležili tudi devet od štirinajstih prejšnjih h2h zmag, zmagali pa so tudi na zadnji tekmi h2h na tem stadionu.

Seveda pričakujte, da si bo Everton ta konec tedna zagotovil vsaj točko.

Southampton proti Evertonu: stavni nasveti

• Dvojna priložnost: Everton ali remi pri 1,50 (1/2)
  • Everton +0.5 azijski hendikep @ 1.44 (4/9).