Angleška Premier League
Datum: sobota, 1. november 2024
Začetek ob 12:30 UK / 13:30 CET
Lokacija: Bramall Lane (Sheffield).

Manchester City želi svoj niz neporaženosti v vseh tekmovanjih podaljšati na 7, ko bo gostoval pri Sheffield Unitedu na sobotni tekmi Premier League.

Državljani so premagali Marseille s 3:0 in ohranili popoln začetek Lige prvakov ter svoj niz neporaženosti v vseh tekmovanjih podaljšali na 6.

Vendar imajo v Premier ligi nekaj za nadoknaditi in prejšnji teden so proti West Hamu remizirali z 1:1 in tako tretjič v 5 tekmah izgubili točke. Trenutno so osmi na lestvici, a za Liverpoolom in Evertonom zaostajajo za 5 točk.

Vendar pa so državljani direktni favoriti, da se v soboto vrnejo na pot zmage, gostje pa lahko računajo na kvoto 1,30

Sheffield United ima težave v novi sezoni in njihov niz brez zmage se razteza na šest tekem po porazu proti Liverpoolu z 1:2 prejšnjo soboto. Edina točka, ki so jo izbranci Chrisa Wilderja do zdaj osvojili, je proti Fulhamu (1-1), ekipi, ki sedi 1 mesto za njimi na dnu lestvice EPL.

Zmaga tukaj bi jih lahko začasno dvignila iz območja izpada in se lahko vrnejo do največ 9.00, da bi presenetili Sky Blues.

Medsebojna tekma Sheffield United proti Manchester Cityju

Man City je neporažen v svojih štirih srečanjih Premier League s Sheffield Unitedom, s 3 zmagami in remijem.

Kljub temu je Sheffield dosegel redko zmago v pokalu FA na Bramall Lane med dvema tekmama EPL.

V nasprotju s splošnim trendom doseganja točk, ki ga opazimo pri ekipah, ki jih vodi Pep Guardiola, ima ta dvoboj h2h nizko varianco zadetkov, saj le 1 od zadnjih 5 golov povzroči več kot 2,5 zadetka.

Sheffield United proti Manchester City Napoved

V teku sezone je bilo za Man City veliko prisilnih prilagoditev in sprememb postave, kar jim je do zdaj preprečilo kakršno koli konstantnost.

Toda vsakič, ko so nadaljevali s polno zasedbo, so lahko sprostili zver, kar ponazarjata solidni zmagi nad Portom in Marseillom v Ligi prvakov.

Sheffield ima težave na celotnem igrišču in ponuja zelo malo v napadu, njihova obramba pa bo zagotovo delala napake, ko igra proti vrhunskim ekipam.

Zmaga Cityja in več kot 2,5 gola ob končnem delu dodata dobro vrednost za igralce.

Moje drugo priporočilo je s trga igralcev in nihče drug kot Raheem Sterling, ki je to sezono že trikrat zadel v Premier ligi. Čeprav število golov, ki jih je dosegel, ni presenetljivo, je pomirjujoče, da je nekdo, ki pride na položaje strelcev pogosteje kot kdorkoli drug v ekipi.