Italija Serie A
Datum: petek, 23. oktober 2024
Začetek ob 19 v Veliki Britaniji
Prizorišče: stadion MAPEI, Reggio Emilia.

Sassuolo v petek zvečer gosti Torino in trenutni razkorak v kvalifikacijah in formi med njima je ogromen.

Po več derbijih, ki smo jih imeli prejšnji konec tedna v Serie A, se ta krog začenja nekoliko počasneje.

Sassuolo z desetimi točkami uživa na drugem mestu, gostje s severa pa bijejo z veliko ničlo na svojem računu.

Ali lahko Biki končno prekinejo svoj grozen niz in iz tega dvoboja odnesejo vsaj eno točko?

Igralci ne mislijo tako, saj ponujajo nizko kvoto 1,55 za domačo zmago.

Medsebojni dvoboj Sassuola proti Torinu

Doslej je bilo skupno 22 prejšnjih medsebojnih tekem med tema ekipama. Veliko uspešnejši je bil Torino, ki je dobil deset tekem in le pet izgubil. Prav tako so v Reggio Emilii 11-krat doživeli le en poraz.

V njegovem zadnjem h2h je bilo vedno veliko akcije in golov. Sedem od zadnjih osmih se je vedno končalo z več kot tremi goli ali BTTS.

Torino je bil na tem terenu poražen na zadnjem srečanju, januarja letos. Rezultat je bil 2-1.

Napoved Sassuolo proti Torinu

Čeprav je Torino zadnja ekipa, ki se je uvrstila v Serie A, to ne ovira Andree Belottija, da ni najboljši strelec lige (štirje goli do sedaj).

Težave Torina očitno niso povezane z učinkovitostjo, saj so na zadnjih dveh tekmah proti Atalanti in Cagliariju dosegli štiri zadetke. Težava je v tem, da so jih dali sedem! Zdi se, da so njihovi rezultati v tem trenutku povsem izpod nadzora, kar pa ni dobra novica, če igrate proti drugi najučinkovitejši ekipi v ligi.

Sassuolo je zelo dobra ekipa za gledanje, saj igra zelo podobno kot Atalanta. Velika večina njihovih dosedanjih tekem je imela zelo veliko število golov.

Z Belottijem si vodstvo deli Francesco Caputo, ki je k svojemu imenu dodal tudi štiri zadetke. Ekipa Reggio Emilia je zmagala na zadnjih treh tekmah Serie A in dosegla 12 golov in verjamemo, da bo v petek nadaljevala zmagoviti niz.