Italija Serie A
Datum: nedelja, 1. november 2024
Začetek ob 19 v Veliki Britaniji
Prizorišče: stadion Luigi Ferraris.

Sampdoria je imela težaven začetek kampanje, a si je pred kratkim opomogla in bo v dobri formi gostila Genoo na mestnem derbiju. Od začetka oktobra so prekinili niz štirih zmag in zdaj iščejo več enakega, obupno se želijo spopasti z uvrstitvijo med prvih 6, medtem ko zaostajajo za Juventusom in Atalanto.

Samp je pred odmorom premagal Fiorentino (1:2) in si v pomembnih tekmah proti Laziu (3:0) in Atalanti (1:3) priigral šest točk prednosti. Prav tako so premagali Salernitano (1-0) v Coppa Italia z izmenično zasedbo sredi tedna in menimo, da mora Claudio Ranieri še veliko delati, s Fabiem Quagliarello spet na čelu.

Takšnega uspeha Genoa proti velikim res ni mogla ponoviti. Videli so hud poraz od Napolija (6-0) in osvojili točko proti Veroni (0-0), pred kratkim pa so doma izgubili z 0-2 proti milanskemu Interju. Premagali so Catanzaro (2-1) v Coppa Italia, vendar menijo, da Grifone še zdaleč niso najboljši in nujno potrebujejo točke, da že na začetku pobegnejo iz nevarnega območja.

Medsebojni obračun Sampdoria proti Genoi

V zadnjem času smo navajeni tesnih spopadov med ekipami, pri čemer smo v zadnjih petih tekmah le enkrat videli razliko v zmagi več kot en gol.

Genoa je julija uspela zmagati z 1:2, ko sta zadela Criscito in Lerager.

Sampdoria je zmagala dvakrat zapored in zdaj želi obnoviti ta niz v Derby della Lanterna.

Napoved Sampdoria proti Genovi

Vidimo, da La Samp to uresničuje in zdaj bomo vztrajali pri njih, da zgradimo niz štirih zmag tukaj. Podprimo Sampdorio za 1,90, kar se sliši kot velika vrednost, čeprav dnevi derbijev nikoli niso običajno tekmovanje in znova obljubljajo veliko razburjenja na stadionu Luigi Ferraris.

Tako pričakujemo zadetke in iščemo odlično priložnost za zadetek z več kot 2,5 gola FT pri 1,72. Genoa je bila v napadalni tretjini nepredvidljiva in se je trudila ostati konstantna, a mislimo, da bo tukaj velik izziv.

Zato pričakujemo, da bodo imeli vpliv in Sampdoria jih bo morala premagati, če želi zagotoviti točke.