Liga prvakov UEFA 2024 / 21
Datum: torek, 3. november 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Lokacija: Red Bull Arena (Salzburg).

Bayern München potuje v Salzburg z namenom, da svoj niz zmag v UEFA Ligi prvakov podaljša na 14 tekem.

Bavarci so bili prejšnji teden zaskrbljeni zaradi Lokomotiva, toda trenutek sijaja Joshue Kimmicha jim je prinesel prepotrebno zmago z 2:1 in jih poslal na vrh lestvice.

Ekipa, ki jo vodi Hans-Dieter Flick, je v svojem okrevanju zmagala že na 13 tekmah Lige prvakov, potem ko je prvo tekmo premagala Atlético Madrid s 4:0.

Salzburg na drugi strani ni imel sreče in je izgubil proti Atleticu Madridu z 2:3 in v nekem trenutku kazal bolje od Španca. Vendar je bil João Félix igralec, ki je prestal vihar in v drugem polčasu zadel dvakrat in izničil Avstrijce.

Ekipa, ki jo vodi Jesse Marsch, ostaja stalna napadalna grožnja, hkrati pa je nagnjena k prejemu velikega števila golov. Zato ne morejo premagati ekip s kakovostnimi igralci. Torkovo tekmo bodo začeli na dnu lestvice z 1 točko iz 2 tekem.

Salzburg proti Bayern München Medsebojni obračun

To bo prvo srečanje obeh ekip na štiri oči.

Vendar pa ima Salzburg izkušnje z igranjem proti ekipam v nemški bundesligi, lansko sezono je bil zadnji 32 v ligi Europa, a je izgubil s skupnim rezultatom 3-6, 2-2 doma, 1-4 v gosteh.

Skupno je bilo 14 srečanj in ekipa ima zmerno statistiko 5 zmag, 4 remijev in 5 porazov. Domači rezultat je močan, s 3 zmagami, 3 remiji in 1 porazom.

Bayernov skupni rekord proti avstrijskim klubom je 5 zmag, 2 remija in 1 poraz od 8, vendar je le 1 od teh zmag prišla iz 4 potovanj v državo, 2 remija in 1 poraza.

Salzburg proti Bayern München Napoved

Brez dvoma je to igra Bayerna za zmago in vsak drug rezultat bo veliko presenečenje.

Presenečenja zavračamo, saj slog igre Jesseja Marscha Nemcem ustreza, za razliko od Lokomotive, ki potrpežljivo sedi pred protinapadom.

Kljub temu je lahko Bayern ranljiv v zadnjem delu in golov bo, saj je Salzburg v povprečju dosegel 4,2 gola na tekmo na tem terenu v 5 domačih tekmah, odigranih doslej v tej sezoni. Bavarci pa so v tej sezoni v vseh tekmovanjih v vseh tekmovanjih dosegli 2,4 zadetka.

Torej bi morala biti 3,5+ golov najboljša možnost za to igro z btts in zmago v gosteh kot spodobno alternativo.

Med igralci je Serge Gnabry moja najraje možnost za zadetek kadarkoli tukaj. Mladi krilni igralec je v tej sezoni zaradi bolezni izpustil nekaj tekem, prejšnji teden pa je dobil 45 minut manj v RZD Areni in konec tedna zadel proti Kölnu. Na zadnjih tekmah UCL 5 za Bavarce je dosegel 5 golov in lahko v torek računa na dobre priložnosti.