mednarodno prijateljsko
Datum: četrtek, 8. oktober 2024
Začetek ob 17:15 UK / 18:15 CET
Prizorišče: VEB Arena.

Rusija je imela le en poraz v zadnjih desetih tekmah na vseh večjih tekmah, ta poraz pa je bil tudi doma proti Belgiji v kvalifikacijah za Euro. Na razporedu so v nizu treh zmag, potem ko so nazadnje na tekmi UNL z 2-3 gostovali proti Madžarski.

Švedska je izgubila zadnji dve tekmi na koledarju, obe v kampanji UNL. V kvalifikacijah za evropski pokal so se v tej sezoni izkazali spodobno in to bodo poskušali izboljšati na gostovanju. Prav tako je za vrnitev Šveda na turnir UNL potrebna zmaga.

Medsebojni dvoboj med Rusijo in Švedsko (h2h)

• Obe ekipi imata po dve zmagi na tekmah od leta 1994 naprej.
  • Prejšnje srečanje je Švedski doma zmagalo z 2:0.
  • Dve od zadnjih petih tekem sta se končali z remijem.
  • Obe ekipi sta zadeli le na eni od zadnjih petih tekem.
  • Gost ostaja neporažen na zadnjih dveh tekmah.

Napoved med Rusijo in Švedsko

Ruska predstava je v zadnjih letih dobra, z le enim porazom v zadnjih desetih tekmah brez remija. S prednostjo svoje dirke si bo domača ekipa lahko ustvarila več priložnosti na tekmi, kar bo vodilo do verjetne domače zmage na prijateljski tekmi.

Švedska na drugi strani gostuje po dvojnem porazu na tekmi UNL, ki ji bo preprečila nastop na naslednji tekmi. Pomembno je poudariti, da so bile vse njihove zmage v tekmah h2h med tema ekipama omejene na ekipo gostiteljico obračuna.

Tudi z izgubljenim tirom v svoji postavi je lahko Švedska smrtonosna na sredini. Gostje lahko ob dobri domači formi v devetdesetih minutah dosežejo vsaj zadetek, kar otežuje delo domačim. Zato bo BTTS verjetno primerna možnost za igralce.

Kar se tiče močne forme gostitelja na sredini, lahko naredijo resno škodo modrim in rumenim. Razen tega je dvojna možnost v korist Rusije verjetno najboljša stava za igralce.