Anglija – prvenstvo
Datum: sreda, 4. november 2024
Začetek ob 19:45 UK / 20:45 CET
Prizorišče: Aesseal Stadium New York (Rotherham).

Rotherham United ima mešano formo v ligi, s 4 porazi že na devetih ligaških srečanjih. Le dve od petih tekem brez poraza sta bili zaporedni zmagi. Gostitelji bodo po porazu v gosteh z 1:0 proti Stoke Cityju v koledarju kampanje.

Luton je v zadnjih treh prvenstvenih tekmah zabeležil samo en poraz, a je v vsaki od devetih prvenstvenih tekem te sezone štirikrat izgubil in zmagal. Ekipa ima štiri točke prednosti pred gostiteljem in bo gostovala po domačem porazu od Brentforda s 3:0 na prejšnji tekmi.

Rotherham proti Lutonu medsebojni obračun (h2h)

• Domačin je zabeležil tri od štirih skupnih zmag.
  • Millerjevi so od leta 2000 izgubili le eno od šestih srečanj.
  • Prejšnje srečanje leta 2009 je Lutonu prineslo domačo zmago s 3:0.
  • Obe ekipi sta zadeli na dveh od zadnjih treh tekem.
  • The Hatters so zamudili vse svoje obiske tega kraja od leta 2000.

Napoved Rotherham proti Luton

Ekipi sta se nazadnje pomerili leta 2009, ko sta v svoji 2-urni zgodovini odigrali eno tekmo Lige Two in dve tekmi FA Cupa. Pomembno je poudariti, da so združene ekipe na teh tekmah v povprečju dosegle 4,3 zadetka. Tako lahko pričakujemo nekaj golov v devetdesetih minutah.

Poleg tega je Rotherham v dosedanjih devetih nastopih v tej sezoni dosegel 8 golov. Klobučarji ne zaostajajo veliko, saj so v istem obdobju dosegli 7 golov. Obe ekipi sta prejeli po 10 golov, obe ekipi pa sta v polčasu prikazali nestabilno obrambo.

Glede na to statistiko bo nagibanje več kot 1,5 gola verjetno služilo kot primerna možnost golovega območja za dostojne donose. Dvojna priložnost, ki je naklonjena mestu Luton, bo verjetno najboljša stava za stavnice, saj je napredovana ekipa tista, ki organizira tekmo.