Italija Serie A
Datum: nedelja, 1. november 2024
Začetek ob 17. uri v Veliki Britaniji
Lokacija: Stadio Olimpico, Rim.

Roma je sredi tedna nekoliko razočarala remi brez golov s CSKA Sofijo, vendar ima še vedno niz, potem ko je v dobri formi zadržala AC Milan (3-3) in povezala šest tekem brez poraza med ekipama. V nedeljo bodo gostili Fiorentino v upanju, da bodo dosegli vrh lestvice, vendar bi se lahko soočili s težkim izzivom.

Giallorossi je od premora dosegel veliko golov, med reprezentančnim premorom je premagal tudi Benevento (5-2) in Young Boys (1-2). Veseli bodo dejstva, da je Edin Džeko v dobri formi, zdaj pa pričakujemo napadalni pristop Paula Fonsece, kar bi lahko pomenilo še enega odličnega strelca na Olimpicu.

Fiorentina se je borila od konca septembra, a je končno prekinila svoj niz brez zmage in dosegla zaporedne zmage ter doma premagala Udinese (3-2 v Serie A) in Padovo (2-1 v Coppa Italia). Zabijajo zadetke, a morajo še veliko dokazati, če se želijo uvrstiti na mizo, zaradi česar je to priložnost in odlična preizkušnja za goste. Vseeno pa bodo obrambne težave v prihodnosti zelo zaskrbljujoče.

Roma proti Fiorentini medsebojni obračun

Roma je v lanski sezoni v dveh medsebojnih obračunih premagala Fiorentino.

Videli smo zadetke na obeh koncih in skupno osem zadetkov na poti.

Fiorentina je nazadnje premagala Romo januarja 2019 s 7:1 v italijanskem pokalu na stadionu Artemio Franchi.

Napoved Roma vs Fiorentina

Podpirali bomo Romo, da osvoji tri točke in doda tri zaporedne proti Fiorentini ter izkoristi nedeljski obračun in doseže vrh lestvice. Na Olímpicu so bili težki in upamo, da jih bomo spet videli na zmagoviti poti, saj pričakujejo domačo zmago 1,80.

Kljub temu Fiorentina obljublja izziv in ima pred seboj niz dveh zmag. Gostje so se končno počutili bolj samozavestne v napadu s Castrovillijem in Joséjem Callejónom na čelu, zaradi česar smo pričakovali zadetke z obeh strani in stavili na DA, da bosta obe ekipi dosegli gol pri 1.53. Videti je kot prava bančna stava in je že pritegnila pozornost mnogih hudih napadalcev.