evropska liga
Datum: sreda, 4. november 2024
Začne se ob 17 po Veliki Britaniji / 55 po srednjeevropskem času
Prizorišče: Stadion HNK Rijeka (Rijeka).

Rijeka je izgubila obe srečanji v skupinskem delu lige Europa v tej sezoni in ne kaže veliko upanja, da bi se uvrstila v končnico. Prejšnje srečanje je bilo v gosteh in so izgubili proti Alkmaarju s 4-1 na semaforju.

Napoli se je vrnil po porazu v zgodnjem skupinskem delu proti Alkmaarju z zmago v gosteh zadnjič na tekmi Lige Evropa. Zmaga nad ekipami, kot je Real Sociedad, na zadnjem obisku bo zelo verjetno dvignila moralo popotnikov.

Medsebojni dvoboj Rijeka – Napoli (h2h)

• Gostitelji so se z Italijani pomerili že štirikrat in zmagali le enkrat.
  • Zadnji obračun je bil proti AC Milanu leta 2017, v katerem so zmagali z 2:0.
  • RJK je na štirih srečanjih s klubi iz nasprotne države ohranil dve mreži brez mreže.
  • Obiskovalca čaka prvo srečanje s hrvaškim klubom v kakšnem velikem tekmovanju.

Napoved Rijeka proti Napoli

Brez dvoma ima gostujoča ekipa več možnosti, da tekmo preobrne v svojo korist. Napoli ima močnejšo ekipo od gostitelja in je tudi iz bolj konkurenčne lige od te. Poleg tega slaba forma domačih pozdravlja goste za lahko zmago v devetdesetih minutah.

Rijeka je v nizu treh porazov na vseh velikih tekmovanjih v svojem koledarju. Dva od teh porazov sta gostitelje pustila brez prejetih zadetkov na tekmah. Medtem je Napoli gostoval, potem ko je doma izgubil z 2-0 proti Sassuolu v Serie A.

Tekma ne obeta velikega strelca, saj sta bili obe tekmi na sporedu Napolija kljub rezultatu 1:0. Predlog pod 3,5 gola je verjetno najboljša stava, saj je pričakovan rezultat 0-2 za Napoli ob zadnjem žvižgu.

Tudi njihova obramba je močna, saj so proti Špancem zadnjič zdržali. Tudi zmaga Napolija s hendikepom -1 v gosteh je primerna možnost za stavnice. Še več, senzacija Napolija Dries Mertens bo verjetno kadarkoli v devetdesetih minutah stal za dogajanjem.