UEFA Liga Evrope
Datum: četrtek, 29. oktober 2024
Začne se ob 17 po Veliki Britaniji / 55 po srednjeevropskem času
Prizorišče: Stadion Rajko Mitić (Beograd).

Crvena zvezda vstopa v igro EL s tremi tekmami brez zmage v najvišjih tekmovanjih na svojem koledarju. Na zadnjih dveh srečanjih niso dosegli zadetka in bodo v srbski Superligi doma remizirali brez golov proti Javorju.

Liberec je v zadnjem času v dobri formi, s tremi zaporednimi zmagami na svojem koledarju, vključno z dvema tekmama EL. V zadnjih treh zmagah so ohranili prazen gol. Modro-beli bodo na gostovanje prišli po domači zmagi nad Gentom z 1:0 na prejšnji tekmi EL na koledarju.

Medsebojni obračun Crvena zvezda Beograd proti Slovan Liberec (h2h)

• V pokalu UEFA 2006 sta se ekipi srečali dvakrat.
  • Obe tekmi je gost dobil z rezultatoma 2-0 in 1-2.

Napoved Crvena zvezda Beograd vs Slovan Liberec

Crvena zvezda doma ni izgubila že 16 zaporednih tekem v koledarju vseh tekmovanj, od tega je na 12 zmagala kljub zaostanku -1, s čimer je pokazala, da je domača ekipa izkoristila prednost na igrišču.

Pomembno je poudariti, da je na 12 od teh tekem dosegel prvi gol. Poleg tega je Crvena zvezda na osmih zaporednih domačih tekmah UEL na svojem sporedu ohranila mrežo pred polčasom.

Iz te statistike lahko pričakujemo polovično prednost domačih v devetdesetih minutah. Zato je nasvet za Crveno zvezdo, naj zmaga en ali drugi polčas tekme, verjetno najboljša stava za igralce.

Ne moremo pa navijati za Crveno zvezdo, da poveča svojo prednost do zadnjega sodnikovega žvižga. Domačin na sporedu lovi niz brez zmage. Nadalje se bo Liberec ogreval z nizom treh zmag.

Modro-beli so izgubili le tri od desetih gostovanj UEL v tekmovanju. Ob tej dobri formi na gostovanju ima Slovan dobre možnosti, da iz tekme kaj iztrži.

Zato je dvojna priložnost za Slovan Liberec verjetno primerna možnost za igralce.