španska liga
Datum: nedelja, 18. oktober 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: stadion Benito Villamarín (Sevilla).

Betis je v tej sezoni v tesnem nizu in je na zadnji tekmi znova nastopil po dveh zaporednih porazih na svojem urniku. Na zadnjih petih ligaških tekmah imajo tri zmage.

Prejšnje srečanje je bilo v gosteh in je premagalo Valencio z 0:2. Domači so v dosedanjem delu dosegli 7 golov in prejeli 6 v istem obdobju.

Pri tem bo v rahli prednosti Real Sociedad, ki je v istem obdobju dosegel 7 golov in prejel le 2 zadetka. To kaže, da ima gostitelj bolj nestabilno obrambo kot gostujoča stran.

S samo enim porazom v svojih petih tekmah v tej sezoni bo La Real prišel na obisk po domači zmagi s 3:0 nad Getafejem na zadnji tekmi na koledarju.

Medsebojni obračun Real Betis proti Real Sociedad (h2h)

• Le dve od zadnjih petih tekem sta se končali z remijem.
  • Prejšnje srečanje je prineslo domačo zmago Beticosa s 3-0.
  • Obe ekipi sta zadeli na treh od zadnjih petih tekem.
  • La Real je zabeležil tri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Gostitelji so neporaženi na zadnjih štirih domačih tekmah.
  • Gostje na prejšnjih štirih gostovanjih niso dosegli zadetka.

Napoved Real Betis proti Real Sociedad

Med formo obeh ekip v tem obdobju ni velike razlike. Njun niz zadetkov je podoben drugemu, razen zamajane obrambe gostiteljev na sredini. Toda igranje doma s terensko prednostjo jim bo pomagalo pripraviti boljšo obrambo za naslednjo tekmo.

Tekma se obeta kot akcijski spopad na igrišču Seville v nedeljo. Pričakujemo lahko, da bosta obe ekipi v devetdesetih minutah s svojo močno formo zatresli mrežo. Tudi zapiranje rogov po zmagi v prejšnji tekmi bo izboljšalo moralo igralcev obeh ekip.

Zato bo napitnina BTTS verjetno primerna možnost za stavnike na tekme. Domačin izkorišča teren v igri. Poleg tega so zeleni ohranili niz neporaženosti s čisto mrežo v zadnjih štirih tekmah h2h z La Realom.

Zato smo dolžni podpreti domače, da ustvarijo več priložnosti na tekmi. Dvojna priložnost v korist Betisa bo verjetno najboljša stava za igralce, da dobijo spodoben izkupiček iz tekme.