mednarodno prijateljsko
Datum: sreda, 11. november 2024
Začetek ob 17. uri v Veliki Britaniji
Prizorišče: stadion Pod Goricom, Podgorica.

Črna gora se je svoj niz neporaženosti končala s šokantnim porazom doma proti Luksemburgu (1-2) zadnjič, priznala poznega zmagovalca in izgubila prvo mesto v skupini 1 Lige narodov C. Ni nam žal, da so tako razočarali saj so jim tekmeci vzeli točke, Faruk Hadžibegić pa ima zdaj težko nalogo, da jih zbere.

Pogumni sokoli so se že na začetku izkazali za ekipo, ki težko dosega zadetke in se bodo zagotovo želeli vrniti iz tega niza že v sredo. Čakata jih tekmi z Azerbajdžanom in Ciprom, da poskusita premagati tekmece, zaradi česar bo tekmovanje v Podgorici za nas še toliko pomembnejše.

Kazahstan na drugi strani ni zmagal že tri tekme, medtem ko se navdušenje v skupini 4 Lige C še povečuje. Ekipa je na dnu razpredelnice, s tremi točkami prednosti pred vodilnimi Belorusi na lestvici in gostje bodo ob koncu sezone obupano iskali točke. S tem v mislih verjamemo, da bodo v sredo poskušali ostati skupaj na ozadju in se končno vrniti na zmagovalno pot pred velikimi novembrskimi tekmami lige narodov.

Medsebojni dvoboj Črna gora proti Kazahstanu

Ekipi sta se nazadnje srečali leta 2017, ko je Črna gora v svetovni končnici zmagala s 3:0.

Skupno so se srečali trikrat in Hrabri sokoli so bili vse trikrat zelo prepričljivi.

Kazahstan ni uspel doseči nobenega od teh zadetkov, prejel je 11 golov v procesu.

Črna gora proti Kazahstanu Napoved

Črna gora mora poiskati poživilo doma in vidimo, kako se to zgodi. Mislimo, da to ne bo lahka naloga, a Hrabri sokoli bi morali imeti vse, kar je potrebno, da se vrnejo na zmagovalno pot, saj smo spet doma z ničlo pri 2,75.

Mislimo, da jim ni tako udobno, kot bi nakazovali nekateri njihovi pretekli boji. S tem v mislih podpiramo tudi tekmovanje z nizkimi točkami in upamo, da se obiskovalci ne bodo uvrstili v ekipo. Stavimo na manj kot 2,5 gola FT, ki znaša 1,66 in se trenutno zdi velikodušna stava banke.