Evropa – UEFA Liga narodov
Datum: sreda, 14. oktober 2024
UK Domov / CET
Lokacija: Stadionul Zimbru (Kišinjev).

Moldavija nima veliko upanja, da bo obstala v ligi C v tej sezoni, potem ko je na treh tekmah osvojila le eno točko. Glede na njihov dosedanji turnirski niz brez zmage bodo gostitelji minimalno izkoristili svojo prednost niza na tekmi.

Medsebojni obračun Moldavija proti Sloveniji (h2h)

• Gost je od leta 2004 zmagal na vseh treh srečanjih.
  • Prejšnja tekma je Sloveniji prinesla domačo zmago z 1:0.
  • Obe ekipi sta zadeli le na eni od treh skupnih tekem.
  • Od leta 2004 se nobena njuna tekma ni končala z remijem.

Napoved Moldavija proti Sloveniji

Moldavija je na svojem razporedu neporažena že 12 tekem, potem ko je v prejšnjem obračunu UNL v gosteh izgubila z 2:0 proti Grčiji. Domači na zadnjih treh tekmah v programu še niso dosegli zadetka.

Slovenija je neporažena na vseh velikih tekmovanjih v koledarju. Z zmago proti Kosovu z 1:0 zadnjič na turnirju so se Grčija izenačila po točkah na lestvici. Poleg tega je gostujoča ekipa zmagala v vseh svojih obračunih h2h z gostiteljem.

Izbranci Engina Firata so na lestvici Fife na 175. mestu, Slovenija pa na 64. mestu. To daje gostujoči strani rahlo prednost v igri, zato se zdi, da je podpora za zmago v gosteh ob končnem delu idealna izbira.

Še več, v preobratu letošnje sezone je Slovenija slavila z 1:0. Z boljšim razumevanjem nasprotnika v tem trenutku lahko pričakujemo, da bo gostujoča ekipa v devetdesetih minutah dosegla nekaj zadetkov. Zato bo namig za več kot 1,5 gola verjetno druga primerna možnost v igri.