UEFA Liga Evrope
Datum: četrtek, 29. oktober 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Prizorišče: Aker Stadion (Molde).

Niz zmag Moldeja na sporedu se nadaljuje do četrte zaporedne tekme. Kljub prejetim zadetkom gostitelji še naprej zmagujejo na vseh teh tekmah. Njihova prva tekma skupinskega dela EL se je končala z zmago z 1-2 v gosteh proti Dundalku in bodo prejeli domačo zmago nad Stromsgodsetom z 2-1 v Eliteserienu.

Domači poraz EL proti Arsenalu z 1:2 v prvem krogu skupinskega dela je bil njihov edini poraz v zadnjih petih tekmah na vseh večjih tekmah na koledarju. Ekipa bo gostovala po zmagi s 3-4 v gosteh proti Wolfsberger AC v tipični avstrijski Bundesligi.

Molde proti Rapid Wien medsebojni obračun (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Mold Prediction proti Rapid Wien

Molde je imel svoje težave že prej, s šestimi zaporednimi tekmami brez zmage pod svojim rekordom. Bodo pa gostitelji po nizu štirih zmag v skupnem koledarju. Pomembno je omeniti, da sta v zadnjih štirih tekmah obe ekipi dosegli gol v vsaki od teh zmag.

Domača ekipa uživa terensko premoč v igri in lahko, ker je izgubila le dve od zadnjih desetih domačih tekem na sporedu, upraviči uporabo sredine prednosti. To kaže, da bo gostitelj verjetno ustvaril več priložnosti v igri.

Rapid Dunaj je izgubil le eno od zadnjih petih srečanj na svojem urniku. Vendar je ta poraz prišel na njihovi prvi tekmi skupinskega dela EL. So v nekoliko manj konkurenčni ligi kot Eliteserien. V štirih od zadnjih petih obračunov sta obe ekipi prav tako dosegli gol.

Glede na te statistike se zdi deska za BTTS idealna izbira, saj sta si ekipi podobni. Razen tega bo dvojna možnost, ki ji je naklonjena Molde, verjetno najboljša stava za stavnike, da bodo zaslužili dostojne donose na tekmi.