Anglija – prvenstvo
Datum: torek, 27. oktober 2024
Začetek ob 20:45 UK / 21:45 CET
Lokacija: stadion Riverside.

Boro je bil to sezono ena najbolj konstantnih ekip v tekmovanju. Pravzaprav so v tej sezoni izgubili le enkrat, in to proti Watfordu, ekipi, ki je pravkar izpadla iz Premier lige.

Nebeško modri so bili medtem eni najslabših na turnirju in tudi za to obstaja velik razlog. Ekipa je pravkar napredovala iz prve lige in se težko spopada z močno konkurenco v drugi ligi angleškega nogometa.

Poleg tega imajo možje Neila Warnocka v preteklih letih tudi dober rezultat h2h proti temu nasprotniku.

Ob upoštevanju teh dejavnikov se pričakuje, da bo imel Middlesbrough v torek veliko prednost.

Middlesbrough proti Coventryju: ena na ena (h2h)

• Borosi so zabeležili devet od dosedanjih trinajstih skupnih zmag.
  • Od leta 2000 je proti tekmecu izgubil le dvakrat.
  • Minilo je 27 let, odkar so gostje na tem stadionu dobili tekmo.
  • Od leta 1995 so gostje na tem igrišču skupno dosegli le štiri zadetke.
  • Gostitelji tukaj še nikoli niso uspeli doseči zadetka na prvenstveni tekmi.

Middlesbrough proti Coventryju: Napoved

Warnockovi možje so v zadnjem krogu proti Cardiffu v gosteh remizirali z 1:1. Malce smole je šlo gostom, saj so bili večino časa tisti, ki so vodili, preden so v 70. minuti iztržili remi.º minuta.

Medtem so izbranci Marka Robinsa prejšnji teden doma izgubili proti Blackburnu z 0:4. Zgodnji rdeči karton je domače povsem izločil iz finalnega obračuna.

Kot kaže, imajo Borosi prednost. Na zadnjih šestih tekmah so neporaženi, njihov edini ligaški poraz v sezoni 2024-21 pa je prinesel proti ekipi, ki je pravkar zdrsnila z vrha lestvice.

Po drugi strani njihovi nasprotniki niso zmagali na zadnjih petih tekmah in so ostali na sedmih od zadnjih osmih tekem. Omeniti velja, da je ekipa v letošnji sezoni dosegla le eno zmago v gosteh, in sicer proti MK Dons, ekipi iz nižjih lig.

Poleg tega imajo Warnockovi možje tudi prevladujoč h2h rekord proti temu nasprotniku v preteklih letih, kot je podrobno opisano v prejšnjem razdelku. Z vsemi temi opažanji v mislih pričakujte zmagovito predstavo Middlesbrougha na ta dan tekme.

Middlesbrough proti Coventryju: stavni nasveti

• Brez stave na izenačenje: Middlesbrough @ 1,44 (4/9)
  • Middlesbrough zmaga oba polčasa po 1,50 (1/2).