Datum: nedelja, 17. januar 2024
Začetek ob 19:15 UK / 20:15 CET
Prizorišče: stadion Etihad.

Državljani so ena najboljših ekip v vsej Evropi in so močan kandidat za naslov v tej sezoni. Tokrat so sezono začeli precej počasi, a so zaenkrat zamujeno nadoknadili.

Trenutno so na tretjem mestu lestvice in za prvim zaostajajo štiri točke. Upoštevajte, da imajo možje Pepa Guardiole tekmo manj in, kar je še pomembneje, ta konec tedna se bodo prvouvrščeni Rdeči hudiči pomerili z drugouvrščenim Liverpoolom.

To je verjetno odlična priložnost za Guardioline može, da napredujejo višje na lestvici.

Medtem pa Glaziers trenutno preživlja neploden niz, saj so od septembra skupno dosegli štiri zmage proti ekipam, ki so napredovale le v tej ali prejšnji sezoni.

Poleg tega imajo Državljani tudi fenomenalen rekord h2h proti temu tekmecu v preteklih letih in so pri tem dosegli velike zadetke.

S temi opažanji v mislih pričakujte, da bo Manchester City vse tri točke postavil na tablo Etihada.

mesto manchester proti Crystal Palace: Medsebojni obračun (h2h)

• Pepovi možje so zabeležili 16 od prejšnjih 18 skupnih zmag.
  • Na sedmih od zadnjih enajstih srečanj so dosegli tri ali več golov.
  • Gostitelji so dobili devet od enajstih prejšnjih srečanj na tem stadionu.
  • Domača ekipa je na zadnjih sedmih srečanjih pri nas skupno dosegla 26 golov.

mesto manchester proti napovedi kristalne palače

Meščani so v zadnjem krogu proti Brightonu slavili z 1:0. Medtem so Glaziers prejšnji teden zabeležili redko zmago proti Sheffield Unitedu doma z izidom 2-0.

V nadaljevanju so Pepovi možje v nizu sedmih zmag in so neporaženi na 23 od skupno zadnjih 24 tekem. Na domačem igrišču so zadnji poraz doživeli septembra in od takrat so tu zmagali vse razen dveh.

Po drugi strani jim nasprotniki niso uspeli zmagati na 12 od dosedanjih 16 tekem, na poti pa so izgubili deset od prejšnjih 15 tekem.

Poleg vsega tega imajo Citizens tudi izjemen rekord h2h proti temu nasprotniku v preteklih letih in so v teh tekmah dosegali ogromno zadetkov.

Kot tak se pričakuje, da bo Manchester City ta konec tedna dosegel prepričljivo zmago in dosegel niz golov.

mesto manchester proti Crystal Palace: stavni nasveti

• Manchester City -1.5, -2 azijski hendikep @ 1.67 (2/3)
  • Več kot 2,5 zadetka iz igre pri 1,50 (1/2).