Liga lige UEFA
Datum: nedelja, 11. oktober 2024
Začetek ob 17:00 UK / 18:00 CET
Lokacija: stadioni LFF.

Rinktine so ena najslabših ekip v vsej Evropi, kar zlahka dokazuje njihova ocena FIFA 131. Poleg tega imajo tudi eno najšibkejših obramb na celini.

Pravzaprav je v nedavno končanih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo prejel več kot 3 gole. Poleg zadnjega mesta v skupini B so v sezoni prejeli največ golov in brez zmage.

Da bo jasno, izgubili so vse tekme razen ene na celotnem turnirju.

Trenutno so tudi zadnji v skupini C4 lige narodov.

Medtem so White Wings v zadnjem času razvili kar nekaj forme, še posebej na cesti. Da bi se ekipa izognila izpadu v ligo D, mora ciljati na najslabšo ekipo v skupini, to je Rinktine.

Poleg tega ima ekipa tudi rekord neporaženosti proti temu nasprotniku.

Belorusi bi morali to nedeljo premoči.

Litva proti Belorusiji: medsebojni obračun (h2h)

• Varovanci Valdasa Urbonasa v nobenem trenutku niso ohranili čiste tekme proti tekmecem.
  • Varovanci Mikhaila Markhela pa z izjemo ene tekme niso zapustili na vseh dosedanjih tekmah.
  • Prav tako imajo doslej 100-odstotno neporaženost proti temu sovražniku.
  • Doma imajo Urbonasovi varovanci 100-odstotni izkupiček porazov in še vedno poskušajo doseči prvi gol.

Litva proti Belorusiji: Napoved

Rinktine je v zadnjem krogu proti Albaniji v gosteh zabeležil zmago z 0:1. Bela krila so medtem dodala zmago v gosteh proti Kazahstanu z 1:2.

Kot zdaj stojijo stvari, imajo Markhelovi možje prednost. V skupnem seštevku so zmagali tri od prejšnjih štirih tekem in na dveh ohranili mrežo brez mreže.

Na tej poti so nizali zmage od lanskega novembra, pri tem pa so skupno prejeli le en gol.

Po drugi strani pa njihovi nasprotniki niso zmagali na 43 od prejšnjih 50 tekem, od tega pa je bilo zaskrbljujočih 34 zmag. Med tem obdobjem so imeli niz sedmih porazov, dva ločena niza šestih porazov in tudi niz petih porazov.

Če gremo naprej, je tudi ekipa zmagala le enkrat doma v zadnjih 40 mesecih, poleg tega pa ima 100-odstotni rekord domačih porazov v tekmah h2h. Prav tako želijo doseči svoj prvi gol na takšni tekmi.

Zaradi vseh teh razlogov se pričakuje, da bo Belorusija ta teden nastopila impresivno.

Litva proti Belorusiji: stavni nasveti

• Brez stave na remi: Belorusija na 1,50 (1/2)
  • Belorusi bodo v drugem polčasu dosegli gol z vrednostjo 1,83 (5/6).