španska liga
Datum: ponedeljek, 26. oktober 2024
Začetek ob 21:00 UK / 22:00 CET
Lokacija: stadion Ceramic (Villareal).

Trije zaporedni prvenstveni porazi naj bi Levante postavili na dno lestvice. Gostitelji so v dosedanjih petih tekmah te sezone osvojili le tri točke iz ene same zmage.

Prejšnje srečanje je bilo v gosteh, Bilbao pa jih je premagal z 2:0. S povprečjem doseganja zadetkov 1,0 gola na tekmo in povprečno prejetimi goli 2,0 gola domača ekipa ne kaže škode.

Celta iz Viga v letošnji sezoni ne zaostaja veliko. Vigo ni uspel izkoristiti prvih treh tekem brez poraza, saj v koledarju niza tri zaporedne poraze.

Ekipa bo na gostovanje prišla po tretjem zaporednem porazu brez prejetega zadetka, v prejšnjem obračunu je domači poraz z 2:0 proti Atleticu iz Madrida.

Medsebojni dvoboj Levante proti Celti Vigo (h2h)

• Domačin je na zadnjih treh tekmah neporažen.
  • Mož iz Viga je skupno dosegel sedem od zadnjih desetih zmag.
  • Prejšnje srečanje je prineslo zmago žab z 2:3.
  • Obe ekipi sta zadeli na zadnjih petih ligaških tekmah.
  • Nobena od zadnjih 13 iger se ni končala z remijem.

Napoved Levante proti Celta Vigo

Levante je na dnu lestvice in njihov prvenstveni položaj bo verjetno zmanjšal moralo igralcev kljub igranju doma. Glede na to, da je bila le ena od do sedaj odigranih 5 tekem doma, je v ligi še prezgodaj za ugotavljanje forme gostiteljev.

Njihova prva domača tekma v tej sezoni je bila proti Real Madridu, a niso imeli priložnosti. Zdaj, ko se soočajo z ekipo enakega kalibra v kombinaciji, imajo gostitelji priložnost preizkusiti svojo prednost na igrišču na tekmi.

Še eno dejstvo, ki ga je vredno omeniti, je, da je Celta de Vigo dosegla le 3 zadetke v tej sezoni. Kljub vodstvu domačih za 2 točki, gostje še vedno zaostajajo za gostujočo ekipo. Na podlagi te statistike bo domača ekipa verjetno ustvarila več priložnosti v igri kot gostujoča ekipa.

Dvojna priložnost v korist Levanteja bo verjetno najboljša stava za igralce tekem, če bi Vigo dosegel točko v devetdesetih minutah. Poleg tega lahko igralci igrajo naprej za zmago Levanteja s hendikepom na tekmi +1 in tako ustvarijo dostojne donose.