španska liga
Datum: sobota, 8. november 2024
Začetek ob 17 UK / 30 CET
Lokacija: Estadi Ciutat de Valencia (Valencia).

Levante ni zmagal na zadnjih petih ligaških tekmah te sezone. Zadnji dve tekmi sta se končali z neodločenimi izidi, kar malo dvigne moralo igralcev. Gostili bodo po neodločenem izidu 1-1 v gosteh proti Granadi nazadnje v tej sezoni.

Alavés je izgubil le eno od zadnjih štirih tekem v tej sezoni. Njihov remi z Barcelono na zadnji tekmi je bil cenjen trud, saj se je končala z remijem 1-1. Zbrali so 8 ligaških točk iz 2 zmag in vsakega remija na svojem razporedu v tej sezoni.

Medsebojni dvoboj Levante x Alavés (h2h)

• Obiskovalec zabeleži štiri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Obe ekipi sta zadeli le na enem od zadnjih petih srečanj.
  • Le eno od zadnjih devetih srečanj se je končalo z remijem.
  • El Glorioso je na zadnjih treh tekmah neporažen.
  • Domača ekipa ima le eno zmago na zadnjih sedmih domačih tekmah.

Napoved Levante proti Alavésu

Niz zmag Levanteja se nadaljuje do pete tekme koledarja prvenstva in ne bo imel idealnih pogojev za gostovanje ekipe nad njimi na lestvici. Poleg tega bo Alavés pridobival samozavest po dveh tekmah brez poraza, vključno z remijem s španskim velikanom Barcelono.

Granota ima tekaško prednost v igri, a njegov niz brez zmage mu tega ne pomaga izkoristiti na sredini. Predvsem Pablo Machín je nepremagan na svojih zadnjih šestih tekmah h2h za Levante, medtem ko sta obe ekipi zadeli na štirih od teh tekem.

Tekma se zdi izenačena, a gostujoča forma obeta dva zadetka v devetdesetih minutah. Zato bo namig za več kot 1,5 gola verjetno najboljša stava za igralce stav. Dvojna priložnost, ki daje prednost Alavésu, bo verjetno služila za ustvarjanje dostojnih izkupičkov v igri.