Anglija – Premier League
Datum: ponedeljek, 2. november 2024
Začetek ob 20:00 UK / 21:00 CET
Lokacija: Elland Road.

Lisice so bile zadnjih pet let ena najboljših ekip v tekmovanju in so popolnoma odločene, da to sezono končajo med najboljšimi štirimi. Imeli so dve povprečni predstavi proti West Hamu in Aston Villi, vendar se je ekipa vrnila z močno predstavo proti Arsenalu.

Medtem so bili belci to kampanjo resnično razodetje v PL. S tekočim nogometom je ekipa dosegla zadetek za zabavo in se pridružila seznamu moštev, ki se jih bojijo v angleškem vrhu.

Ker si obe ekipi postavljata ambiciozne cilje za sezono 2024-21, je na Elland Roadu spopad titanov. In ker ima eden od njiju fenomenalen napad, so možnosti za gole z obeh strani igrišča precej visoke (še posebej, ker se možje Brendana Rodgersa soočajo s težavami s poškodbami hrbta).

So pa lisice veliko bolj izkušene od nasprotnikov, saj so varovanci Marcela Bielse ob koncu prejšnje sezone napredovali v prvo ligo. Poleg tega imajo Rodgersovi možje v zadnjih treh desetletjih proti temu nasprotniku odličen rezultat h2h.

Tako naj bi se Leicester vsaj ta ponedeljek izognil porazu.

Leeds proti Leicesterju: ena na ena (h2h)

• Lisice so zabeležile 16 od prejšnjih 24 skupnih zmag.
  • Neporaženi so že osem let.
  • Na 11 od prejšnjih 16 srečanj sta obe ekipi dosegli gole.
  • Na tem stadionu so gostje dobili štiri od petih prejšnjih tekem.

Leeds proti Leicester: napoved

Beli so v zadnjem krogu z 0:3 doma igrali proti Aston Villi, ki je imela 100-odstotni niz zmag. Medtem so Rodgersovi možje v gosteh zmagali z 0-1 proti Topničarjem.

Lisice so v nizu treh zmag, na gostovanjih pa v nizu petih zmag. Na teh petih gostovanjih so skupaj dosegli tudi 13 golov.

So tudi nekdanji prvaki tega tekmovanja in v zadnjih letih ena najboljših ekip v Angliji. Po drugi strani pa Bielsa igra prvo sezono v prvi ligi s 16-letno razliko.

Poleg tega imajo Foxes v preteklih letih odličen rezultat h2h proti temu nasprotniku. V teh igrah so neporaženi zadnjih 12 let in so od leta 2005 izgubili le dvakrat. Še pomembneje je, da imajo na tem prizorišču 100-odstotno zmago v igrah h2h, razen ene same igre.

Kot tak se pričakuje, da bo Leicester v tem krogu dobil vsaj eno točko na tabli.

Vendar pa so Beli ofenzivno ena najnevarnejših ekip v angleškem vrhu trenutno. Na prvem srečanju so prvakom na Anfieldu dosegli tri zadetke in pravkar premagali velikana, to je Aston Villo.

Prav tako so doma in od februarja jim tukaj ni uspelo zadeti le enkrat, od leta 2 pa samo dvakrat na tekmah h1999h.

Nazadnje, prvaki lige EPL 2015-16 imajo le dve prazni mreži na zadnjih desetih tekmah in le tri na gostovanjih na prejšnjih enajstih potovanjih.

Zaradi teh razlogov pričakujte gole obeh ekip na Elland Roadu.

Leeds proti Leicester: stavni nasveti

• Dvojna priložnost: Leicester ali remi pri 1,50 (1/2)