UEFA Liga Evrope
Datum: četrtek, 22. oktober 2024
UK Domov / CET
Prizorišče: Stadion Miejski (Poznań).

Poljski Lech Poznan Ekstraklasa bo v tekmi skupine EL gostil portugalskega nasprotnika. Z ekipami, kot je St. Na udaru sta Liege in Rangers, spopadi s slabšim moštvom, kot je Lech, bi morali biti edini, ki bodo na začetku skupine iskali točke pri Benfici.

Lech bo gostitelj po porazu z 2:1 v gosteh proti Jagiellonia na tekmi proti Ekstraklasi. Glede na to, da bi tri točke lahko spremenile igro za Eagles, lahko pričakujemo, da bo gostujoča ekipa vse skupaj potegnila na naslednji tekmi.

Jorge Jesús in njegovi možje bodo gostovali po nizu štirih zmag na svojem koledarju, po zmagi s 3:0 v gosteh nad Rio Avejem v prejšnji tekmi Premiera Lige. Na dveh od zadnjih treh tekem so ohranili prazen gol.

Lech Poznan proti Benfica Head to Head (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Napoved Lech Poznan proti Benfica

Lech Poznan je v tej sezoni v nizu zmag na tekmah Evropske lige, vendar bo gostil po porazu v gosteh v domačem prvenstvu. Domači izkoriščajo terensko premoč na tekmi, kar bo v tolažbo Dariuszu Zurawu, ki poskuša svojo ekipo vrniti po porazu.

Vendar pa se Ferroviários v naslednji tekmi sooči z močnejšo stranjo. Benfica je zmagala na zadnjih štirih tekmah in prav poraz CL proti PAOK-u jo je pripeljal do skupinskega dela EL. S svojo močno postavo na sredini Eagles verjetno predstavljajo grožnjo poljski ekipi.

Končna zmaga v gosteh bo verjetno najboljša stava za stavnice, da bodo zaslužili dostojne donose na četrtkovi tekmi. Poleg tega je gost v zadnjem času na svojem koledarju v tej sezoni v prvi portugalski ligi dobil sedem zaporednih tekem.