Liga lige UEFA
Datum: nedelja, 11. oktober 2024
Začetek ob 14:00 UK / 15:00 CET
Lokacija: stadion Aviva (Dublin).

Republika Irska še ni zmagala na tekmi letošnje sezone UNL v svoji skupini Lige B. Ker se bo njihova prednost v naslednji tekmi povečala, gostitelji upajo na spremembo tega trenda.

A obračun z zmaji domačim verjetno ne bo predstavljal težav. V dvoboju UNL bodo prejeli poraz z 0-1 doma proti Finski.

Wales bo bolj verjetno igral brez Garetha Bala na dvoboju v Dublinu. A to valižanskih igralcev ne prepreči, da bi osvojili tri točke.

V nizu zmag se bodo zmaji zanesljivo pomerili z irsko reprezentanco tudi v gosteh. Ekipa bo gostovala po domači zmagi nad Bolgarijo z 1:0, zadnji tekmi na koledarju.

Irska proti Walesu medsebojni obračun (h2h)

• Domačin je zabeležil tri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Prejšnje srečanje je zmajem v gosteh prineslo zmago z 0-1.
  • Le tri od osmih iger so se končale z remijem.
  • Zmaji so neporaženi na zadnjih dveh srečanjih v letu 2018.

Napoved Irska proti Walesu

Irska ima v zadnjem času težave na sredini igrišča, kar je razvidno iz le ene zmage na zadnjih petih tekmah na vseh večjih tekmovanjih v njihovem koledarju. Medtem bo imel Wales niz osmih tekem brez poraza, vključno s štirimi zaporednimi zmagami.

Domača ekipa ima prednost na igrišču, a prejem po domačem porazu ne bo način, da bi ga udejanjili na naslednji tekmi. Pričakujemo lahko nekaj akcije na tekmi, z igralcem, kot je Aaron Ramsey v ekipi.

Na podlagi te statistike bo možna zmaga v gosteh v celoti. Namesto velikih stav bo dvojna možnost v korist Walesa verjetno boljša stava za igralce. Stavniki lahko v devetdesetih minutah dosežejo tudi več kot 1,5 gola.