Nizozemska – Eredivisie
Datum: nedelja, 4. oktober 2024
Začetek ob 11:15 UK / 12:15 CET
Lokacija: Euroborg (Groningen).

Groningenu to sezono v Eredivisie zadetek ni predstavljal težav, saj so zadeli na vseh treh tekmah te sezone.

Euroborg se bo z njimi pomeril skupaj z Ajaxom in nasprotovanje branilcem naslova bi lahko na naslednji tekmi povzročilo težave domači obrambi.

Groningen proti Ajaxu (h2h)

• Obiskovalec zabeleži devet od zadnjih desetih skupnih zmag.
  • Prejšnje srečanje je Groningenu prineslo domačo zmago z 2-1.
  • Le ena od zadnjih 13 tekem se je končala z remijem.
  • Ajax je bil uspešen na štirih od zadnjih petih gostovanj.
  • Obe ekipi sta zadeli na petih od zadnjih desetih tekem.

Napoved Groningen proti Ajaxu

Groningen ima do zdaj le tri točke z eno samo zmago. Po izgubljenih dveh od treh odigranih tekem v tej sezoni se gostitelj sooča z neuspehom proti Ajaxu. Ponos severa bo igral po porazu s 3:1 na gostovanju pri Twenteju na zadnji prvenstveni tekmi v koledarju.

Ajax ima to sezono niz zmag in bo to formo poskušal izboljšati v dvoboju. Je ena najmočnejših ekip v Eredivisie in skrbi tudi velika imena zunaj svoje lige. Zato je zmaga v gosteh videti kot idealna kombinacija za tekmo.

Erik ten Hag in njegovi fantje bodo gostovali po nizu treh zmag po domači zmagi nad Vitessejem z 2:1 na prejšnjem ligaškem obračunu. Kljub težki formi jo je gost ob zadnjem obisku tega kraja izgubil.

Domača ekipa izkorišča terensko premoč, a je uspela zmagati v tekmi h2h proti Ajaxu le na eni od zadnjih petih domačih tekem. To kaže na verjetnost BTTS v igri in obiskovalci bodo verjetno favoriti za zmago na tekmi.

Velika je verjetnost, da bo tekma zelo izenačena. Namig nad 2,5 gola bo verjetno najboljša stava za igralce. Poleg tega bo BTTS prav prišel tudi kot primerna možnost v igri.