Evropa – UEFA Liga narodov
Datum: sreda, 14. oktober 2024
Začetek ob 19:45 UK / 20:45 CET
Prizorišče: olimpijski stadion Spiros Louis (Atene).

Grčija je to sezono na vrhu razpredelnice lige C v skupini 3 in potrebuje nekaj točk, da bi prekinila lockout s Slovenijo, saj si delita iste točke. Domačini imajo z nizom neporaženosti in prednostjo na terenu lepe možnosti, da dodajo tri točke obračunu s Kosovom.

Medsebojni dvoboj Grčije proti Kosovu (h2h)

Njuno edino srečanje je Grčiji prineslo zmago z 1-2 septembra 2024.

Grčija proti Kosovu Napoved

Nobenega dvoma ni, da se bo tekma obetala domači zmagi v celoti. Grčija izkorišča terensko premoč v igri, ki bo šla v prid domači ekipi pri postavitvi nekaj zadetkov v devetdesetih minutah.

Ethniki so na povratni tekmi s Kosovom dosegli 2 zadetka. To kaže na možnost podobnega seznama rezultatov za gostitelja ali celo več. Zato napitnina za več kot 1,5 gola verjetno služi namenu vratarskega prostora na tekmi.

Grčija bo gostila domačo zmago nad Moldavijo z 2:0 na svojem zadnjem obračunu UNL, z le enim porazom v zadnjih sedmih tekmah na programu. Kosovo medtem ni zmagalo na zadnjih sedmih srečanjih, potem ko je na zadnji tekmi doma proti Sloveniji izgubilo z 1:0.

Brez zmage na zadnjih sedmih tekmah svojega koledarja Kosovo ne predstavlja velike nevarnosti za domačo ekipo v obračunu. Poleg tega so gostje na FIFA lestvici na 116. mestu, domači pa na 53. mestu, kar jim daje rahlo moralno prednost.

Končna domača zmaga bo verjetno najboljša stava stavnikov na tekmi. Stavniki se lahko odločijo tudi za grško krilo, da zmagajo v katerem koli polčasu tekme, saj imajo gostitelji v tej sezoni prednost povratne tekme v ligi UNL.