španska liga
Datum: nedelja, 25. oktober 2024
Začetek ob 18:30 UK / 19:30 CET
Prizorišče: Alfonso Pérez Coliseum (Getafe).

Getafe se je hitro pobral po porazu proti Real Sociedadu s 3:0 na zadnji tekmi v tej sezoni. Domača zmaga nad Barcelono z 1:0 v zadnjem ligaškem obračunu bo dvignila moralo igralcev pred še eno domačo tekmo na koledarju. Domačini so izgubili le eno od dosedanjih petih prvenstvenih tekem, zato bodo na nedeljski tekmi težak nasprotnik.

Granada je na zadnjih dveh tekmah sezone neporažena, potem ko je na sporedu domača zmaga nad Sevillo z 1:0. Gostje imajo na lestvici tudi izenačenje z domačimi, saj so na petih ligaških tekmah osvojili 10 točk. Pomembno je poudariti, da sta bili dve tekmi, na katerih je Nasrid izgubil točke, v gosteh v La Ligi te sezone.

Getafe proti Granadi (h2h)

• Obiskovalec zabeleži štiri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Prejšnji obračun je prinesel domačo zmago Nazários z 2-1.
  • Obe ekipi sta dosegli gol na zadnjih sedmih tekmah.
  • Le tri od zadnjih desetih srečanj so se končala z remijem.
  • Domačin je izgubil le dve od skupno šestih domačih tekem.

Napoved Getafe proti Granadi

Getafe je na sredini igral nekoliko počasi in varno. Domača ekipa je v tej sezoni v dosedanji sezoni dosegla in prejela le 5 oziroma 3 zadetke. Medtem je Granada dosegla 7 golov in prejela 8 golov v zameno.

Z uporabo več vrhunskih igralcev so Nasridi več priložnosti pretvorili v zadetke, a hkrati zmotili obrambo in se vrnili na svoje mesto v hitrem protinapadu. To kaže, da je njihova šibka obramba lahko težava pri igranju v gosteh.

Domače moštvo bo to verjetno izkoristilo na naslednji tekmi, tako da stava na končno zmago doma verjetno služi namenu igre. Pri 1,80 bo prednostna zmaga Getafeja igralcem verjetno ustvarila spodoben dobiček.

Poleg tega so José Bordalas in njegovi možje zmagali na vseh treh ligaških tekmah doma v tej sezoni, ne da bi prejeli en sam gol. Glede na prednost na terenu bo nasvet za Getafe, da dobi enega od dveh polčasov obračuna, verjetno najboljša možnost, glede na to, da lahko v devetdesetih minutah ohrani prazen gol.