UEFA Liga Evrope
Datum: četrtek, 29. oktober 2024
Začne se ob 17 po Veliki Britaniji / 55 po srednjeevropskem času
Lokacija: Ghelamco Arena (Gent).

Gent je skupinski del EL to sezono začel s porazom. Liberec je Belgijcem odnesel tri točke z rezultatom 1:0 na semaforju. Buffalos bo imel tri zaporedne poraze po porazu z 1:2 doma proti Genku v Jupiler Pro League.

Domača zmaga EL nad Crveno zvezdo z 2:0 v prvem krogu je pomagala Hoffenheimu, da se vrne v formo po dveh zaporednih porazih. Ekipa bo gostovala po zadnjem remiju v gosteh proti Bremnu z 1:1 na koledarju nemške bundeslige.

Medsebojni dvoboj Gent proti Hoffenheimu (h2h)

Ekipi se v zadnjem času še nista srečali.

Napoved Gent proti Hoffenheim

Poraz proti kijevskemu Dinamu v Ligi prvakov je Gent v tej sezoni uvrstil v Ligo Evropa. A gostitelji zunaj domače lige niso spremenili forme, saj so akcijo EL začeli s čisto mrežo.

Z le eno zmago na zadnjih sedmih srečanjih v skupnem koledarju domača ekipa ne predstavlja velike nevarnosti za goste v naslednji tekmi. Poleg tega bi se moral Hoffenheim ogreti s samo tremi porazi v zadnjih desetih tekmah v vseh velikih tekmovanjih na njihovem koledarju.

Hoffenheim je v dobri formi neporažen na zadnjih dveh tekmah in bo gostoval po skupinski zmagi doma pri Crveni zvezdi. Z dobro formo na tej poti bo Die Kraichgauer favorit, ki bo imel večji vpliv na igro kot gostitelji.

Na podlagi te statistike lahko pričakujemo počasno sredino igre; verjetno pod 3 goli v devetdesetih minutah. Zato je nasvet pod 3,5 gola verjetno najboljša stava za igralce. Poleg tega bo nasvet Hoffenheimu, naj zmaga v enem od dveh polčasov igre, prav tako prišel prav za ustvarjanje spodobnih izkupičkov.