Belgija – Jupiler Pro League
Datum: ponedeljek, 26. oktober 2024
Začetek ob 19:45 UK / 20:45 CET
Lokacija: Ghelamco Arena (Gent).

Gent na zadnjih tekmah na lestvici (LWLWL) izmenjuje zmage in poraze, kar kaže na nestabilno formo gostitelja. Zbral je 9 točk v svojih 9 prvenstvenih nastopih (3W 0D 6L) doslej v tej sezoni v kampanji.

Genk z nizom neporaženosti v prvenstvu v zadnjem času predstavlja grožnjo domačemu moštvu v dvoboju. Na koledarju te sezone je v istem obdobju zbranih 13 točk s 3 zmagami, 4 remiji in 2 porazoma.

Gent proti Genku medsebojni obračun (h2h)

• Obiskovalec zabeleži tri od zadnjih petih skupnih zmag.
  • Prejšnja tekma je Gentu prinesla domačo zmago s 4-1.
  • Obe ekipi sta zadeli na treh od zadnjih petih tekem.
  • Le tri od zadnjih desetih tekem so se končale z remijem.
  • Domačin ima na zadnjih šestih tekmah doma le eno zmago.

Napoved Gent vs Genk

Gent je izgubil tri od zadnjih petih ligaških tekem, kot je omenjeno zgoraj. Gostili bodo po porazu s 5:2 na gostovanju pri Cercle Bruggeju nazadnje na sporedu.

Medtem bo Genk nadaljeval niz neporaženosti v zadnjih štirih tekmah v formi. Ekipa bo gostovala po domači zmagi z 2-1 nad Charleroijem v ligi.

Na zadnjih petih tekmah gostitelja sta obe ekipi zadeli na štirih, z vsaj 3 goli na vsaki od štirih tekem v devetdesetih minutah.

Nič drugače ni niti pri Genku, saj sta na zadnjih šestih tekmah sezone obe ekipi dosegli gol na vsaki tekmi. Samo eno od zadnjih šestih srečanj je dalo manj kot 3 zadetke na tekmi.

Zato bosta namig za BTTS in več kot 2,5 gola verjetno najboljši stavi na tekmi, ko gre za velik rezultat, ki ga igralcem obljublja ponedeljkov spopad v Ghelamco Areni.